Pisarz Grzegorz Gortata gościem kolskiej Biblioteki

Autor: kurier-kolski.pl | 23.11.2014

DSCF0546W dniu 20 listopada br. gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole był Grzegorz Gortat – anglista, tłumacz i pisarz. Twórcę różnorodnych tematycznie i gatunkowo (fantasy, kryminał, powieści obyczajowe i dla dzieci), wysmakowanych literacko utworów, poruszających problemy ważne i trudne.

 

Grzegorz Gortat pochodzi z Łodzi, ale od lat mieszka w Warszawie. Autor za powieść „Do pierwszej krwi” otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz wyróżnienie w konkursie IBBY „Książka Roku 2006”. Książka „Szczury i wilki” (przetłumaczona na język czeski) została Książką Roku 2009, a powieść „Ewelina i Czarny Ptak” … Książką Roku 2013.

DSCF0541

DSCF0537

DSCF0542

W jego dorobku znajdują się ponadto: „Cel, Świt Kambriddów, Cień Kwapry, Patron, Słowik moskiewski, Zła krew, Niekompletność”. Dla młodszych czytelników napisał również: „Nie budź mnie jeszcze, Miasteczko Ostatnich Westchnień oraz Muszkatowie, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

DSCF0538

Opowieści o warsztacie, dorobku literackim pisarza oraz o historii literatury wysłuchali w kolskiej Bibliotece uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kole.

Źródło: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526