Będzie druga tura na burmistrza w Kole! Drożdżewski (TS) kontra Maciaszek (PiS).

Autor: kurier-kolski.pl | 17.11.2014

efgrZnamy już wyniki zmagań kandydatów na fotel burmistrza w Kole. W drugiej turze za 2 tygodnie zmierzą się Mieczysław Drożdżewski z Towarzystwa Samorządowego (35,04% głosów) ze Stanisławem Maciaszkiem z Prawa i Sprawiedliwości (27,30%).

 

Na Drożdżewskiego głosowało 2.970 osób, a na Maciaszka – 2.314. Na trzecim miejscu w rankingu wyborczym znalazł się Krzysztof Mazurkiewicz, na którego głosowało 1.612 osób (19,02%) oraz na końcu Marcin Janiak z wynikiem 1.578 głosów (18,62%).

Oprac.: zespół kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Damian
Damian
9 lat temu

@Kolo

Spokojnie, spokojnie – to głosowali wdzięczni pracownicy miejskich agend i ich rodziny – ładną armię sobie Drożdżewski uchował, prawda? 😀

@Paweł

W Kole jest takie PO jak z koziej (no, wiadomo czego) trąba – to samo co były pseudoPiS, odrzut z koniczynek. Zresztą same „koniczynki” też ten szyld mają raczej dla zysku niż z przekonania. TeWuA!

Damian
Damian
9 lat temu

Gdyby nie ostatnie lata pseudoPiSu w Kole kierowanego przez ludzi bezideowych i pazernych, wspólny kandydat prawicy miałby już przewagę nad Drożdżewskim. Bardzo dobrze się też stało, że to akurat Maciaszek wszedł do drugiej tury, bo ma bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu, a wybór wydaje się teraz oczywisty 😉 Wcale mu zresztą nie zazdroszczę rządzenia z więcej niż dwudziestodwumilionowym długiem (co daje około tysiąc złotych zadłużenia na jednego mieszkańca od noworodków do naszych nestorów) i kredytami zaciągniętymi do 2025 roku, ale zostaje mieć nadzieję, że jakoś i z tym da radę, bo jeśli znów zostanie Drożdżewski, to miasto zbankrutuje i młodzi wyjadą już w ogóle. Janiak też nie powinien tracić czasu i coś dobrego też zrobić może, przecież radnym został.

Pawel
Pawel
9 lat temu

Głosowałem wcześniej na PO,ale teraz zagłosuję na Maciaszka mimo ,że jest PiS,bo tyko zmiana burmistrza gwarantuje wyjscie Koła z długów i jakiś rozwój.Drożdzewski przez 8 lat robił głowne inwestycje z kredytów bankowych nie pozyskując śroidków z UE,bo to najprostsze i nie potrzeba sie gimnastykować z wnioskami.Najprostsze ale i najdroższe.To nie jest dobry gospodarz.Maciaszek to wieloletni menadżer i ma pojęcie o dobrym zarządzaniu.

Pawel
Pawel
9 lat temu

A myslicie że czemu było tyle zgloszen na policję w dniu wyborów?Raczej nie dla zartów.Moim zdaniem opieszałosc policji była zbyt duza.

Kolo
Kolo
9 lat temu

Wyjaśnijcie proszę mi jedną rzecz jak p. drożdżewski mógł zdobyć tyle głosów ?!! To są jakieś kpiny! Zadłużył miasto na amen nic oprócz basenu nie ma, który i tak już trzeba dopłacać. Ludzie naprawdę nie myślą? Do jakiego stanu trzeba doprowadzić miasto, żeby ludzie zobaczyli, że są potrzebne głębokie zmiany strukturalne. Przecież p. drożdżewski nawet się na tym nie zna więc zmian nie będzie. Przepraszam, że tak piszę emocjonalnie ale krew mnie zalewa jak miasto w którym się urodziłem, wychowałem niszczeje ale ludzie dalej głosują na … :<

vacek
9 lat temu

Tylko zmiana Burmistrza może oczyścić to miasto z brudów.

xyz
xyz
9 lat temu

Janiak zrobił dobry wynik jak na nowicjusza i widac że nowe ugrupowania prawicowe rosną w siłe.

Polak
Polak
9 lat temu

W drugiej turze Maciaszek wygra…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526