Urszula Polewska odznaczona przez Prezydenta RP

Autor: kurier-kolski.pl | 09.10.2014

SONY DSCDyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a równocześnie kolska radna Urszula Polewska została odznaczona przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Wręczenia tego wysokiego odznaczenia dokonał Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek podczas uroczystości wręczenia grupie osób odznaczeń państwowych, która odbyła się w obecności Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej  Marii Krupeckiej w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

 

Urszula Polewska została odznaczona przez Prezydenta RP za zasługi w zakresie pomocy  i polityki społecznej. Ale podczas uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim została powtórnie wyróżniona, ponieważ została wyznaczona przez Wojewodę Wielkopolskiego do złożenia podziękowań w imieniu wszystkich nagradzanych i wyróżnianych odznaczeniami państwowymi w tym dniu.

SONY DSC

Dyrektor Polewska dziękując powiedziała: – Cieszę się, że wśród nas są osoby, które reprezentują różne dziedziny życia: osoby zasłużone pamięcią historii, rzemieślnicy, służby samorządu lokalnego, pracownicy Urzędu Wielkopolskiego, urzędów skarbowych, lekarze, osoba o wielkiej odwadze ratująca dziecko z pożaru. Wśród tak zacnego grona została również zauważona pomoc społeczna. To może być dowodem na to, że praca człowieka jest pasją i za to należą się podziękowania mądrym przełożonym, współpracownikom, innym sojusznikom oraz rodzinom. Zawsze jest tak, że odznaczona jest tylko jedna osoba, a odznaczenie skierowane jest także do innych ludzi, którzy na co dzień wykonują dobrą pracę na rzecz drugiego człowieka.
Na zakończenie Urszula Polewska powiedziała, że zawsze znajdują się zadania do wykonania, wielka przestrzeń do działania dla ludzi i z ludźmi, nieograniczone potrzeby w tym zakresie …

IMG_0174

Podczas wrześniowych sesji Rady Miejskiej i Rady Powiatu przedstawiciele władz miejskich i powiatowych złożyli na ręce Dyrektor Polewskiej serdeczne gratulacje w związku z odznaczeniem Złotym Krzyżem Zasługi. Nasza Redakcja również dołącza się do nich.

Opracował: zespół kurier-kolski.pl

Źródło zdjęć: Urszula Polewska oraz Piotr Chęciński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
xyz
xyz
9 lat temu

Wzruszyła mnie informacja o wyróżnieniu pani dyrektor Polewskiej. Zasady przyznania tego wysokiego odznaczenia s jednoznaczne: Krzyż Zasługi Ustanowiony w 1923 r. nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo. Dzieli się na trzy stopnie: I stopień Złoty Krzyż Zasługi, II stopień Srebrny Krzyż Zasługi, III stopień Brązowy Krzyż Zasługi. Kto mi wskaże, które z podanych kryteriów spełnia nagrodzona pani. Pozdrawiam

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526