Pijani wandale i złodzieje zatrzymani

Autor: kurier-kolski.pl | 13.10.2014

zatrzymany11Kolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w nocy z 10/11 października na jednym z parkingów w Kole uszkodzili zaparkowane auto. Wandale usłyszeli zarzuty, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Okazało się także, że ci sami mężczyźni ukradli z wynajmowanego mieszkania telewizor. Skradzione mienie funkcjonariusze odzyskali, natomiast sprawców czeka kolejna sprawa w Sądzie.W chwili zatrzymania mieli prawie po 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

W nocy z 10/11 października kolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o dewastacji auta zaparkowanego przed jednym ze sklepów w Kole. Funkcjonariusze interweniujący na miejscu zdarzenia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przechodząc obok zaparkowanego auta Volkswagen Polo postanowili go zdewastować. Wandalami okazali się: 18-letni mieszkaniec Koła i jego starszy o 16. lat bez stałego miejsca zamieszkania kolega. Obaj sprawcy podczas zatrzymania byli nietrzeźwi mając w organizmie prawie po 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Noc spędzili w policyjnym areszcie, a gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

kpp

Jak się okazało później, to jednak nie koniec przestępstw, które wspólnie popełnili, ponieważ policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni z wynajmowanego do niedawna przez 36-latka mieszkania ukradli telewizor Samsung, który sprzedali, a pieniądze najprawdopodobniej przepili. Funkcjonariusze odzyskali już skradziony telewizor, który został przekazany właścicielowi. Natomiast obaj przestępcy usłyszą kolejne zarzuty, tym razem za kradzież mienia, za które mogą trafić do więzienia na 5 lat.

Źródło: Rzecznik Prasowy KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526