Ślubowanie klas mundurowych ZST

Autor: kurier-kolski.pl | 31.10.2014

IMG_5770W piątkowe południe plac i schody przed głównym wejściem do Zespołu Szkół Technicznych w Kole stały się miejscem niezwykłej uroczystości ślubowania dwóch I klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. Ślubowanie złożyło 45 kadetów. Podczas uroczystości nie zabrakło ich starszych kolegów, przedstawicieli służb mundurowych i władz samorządowych oraz bliskich i znajomych.

 

15 listopada 2012 roku w ZST w Kole rozpoczęli naukę pierwsi kadeci w mundurach. Klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego działającego w ramach ZST w Kole to szkoła specyficzna, która oprócz tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących pozwala rozwijać na zajęciach specjalizacyjnych zainteresowania związane ze służbami mundurowymi: musztra, samoobrona, strzelectwo, pływanie, ratownictwo wodne, itp. W dni zajęć specjalizacyjnych strojem szkolnym jest mundur.Przez 3 latach nauki kadeci poznają szczegółowo funkcjonowanie wszelkiego rodzaju służb mundurowych, co daje im w przyszłości możliwość kontynuowania nauki w tym kierunku i ubiegania się o pracę w wojsku, policji, straży pożarnej, służbie celnej, służbie więziennej i innych.

IMG_5773

IMG_5783

IMG_5781

IMG_5788

Uroczystość ślubowania rozpoczęto hymnem państwowym oraz wciągnięciem flagi narodowej na maszt przed budynkiem szkoły. Na twarzach 45 młodziutkich kadetów widać było duże skupienie i przejęcie. To dla nich i ich rodzin szczególna chwila, bo oto przed nimi rozpoczyna się nie tylko nauka, ale też wielka przygoda. Dla miłośników mundurów to niesamowite przeżycie.

IMG_5772

IMG_5771

IMG_5764

IMG_5765

IMG_5767

IMG_5776

IMG_5777

IMG_5768

– Dzisiejsza data 31 października 2014 roku jest ważna dla uczniów, którzy podjęli trud, ale i wspaniałą przygodę związaną ze zdobywaniem wiedzy i wychowaniem w mundurze. Szkoła ponadgimnazjalna ma uczyć i wychowywać młode pokolenia do wypełniania ważnych ról społecznych. Jestem przekonany, że liceum służb mundurowych w pełni wpisuje się w wymogi współczesnej, nowoczesnej dydaktyki. Sprzymierzeńcem nauczycieli w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia jest z dumą noszony przez naszych uczniów mundur, który kształtuje nienaganne postawy, przykładne zachowania i na który uczniowie innych kierunków kształcenia spoglądają z zazdrością – mówił dyrektor ZST dr Janusz Kowarski.

Opracowanie: zespół kurier-kolski.pl

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ziuta
ziuta
9 lat temu

Naprawde wstyd żeby tak pomylić zawieszenie sztandaru.

Radek
Radek
9 lat temu

Czy ktoś kto szykował te dzieciaki nie zwrócił uwagi na sztandar orzeł głową w dół. Ludzie czego tam uczycie dzieciaki , wstyd was nie było przed gośćmi . Nic dziwnego ten kraj też staje na glowie.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526