Pływalnia co miesiąc przynosi ogromne straty!

Autor: kurier-kolski.pl | 25.09.2014

1Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Kole na światło dzienne wypłynęły fakty i liczby dotyczące kolskiej pływalni, które mogą i powinny nas  szokować. Wielokrotnie wcześniej przewidywaliśmy na łamach „Kuriera” taki scenariusz, ostrzegaliśmy, że tak będzie. Okazuje się, że szumnie zapowiadany przez władze „szturm” tłumów na basen nie nastąpił. Można spokojnie włożyć to między bajki! Na pływalni dużą część dnia zwyczajnie wieje pustką i nudą, a obiekt generuje ogromne straty finansowe. Radni zmuszeni byli wczoraj przeznaczyć dodatkowe 232 tysiące złotych na bieżące funkcjonowanie pływalni, z czego blisko 200 tysięcy to wynagrodzenia dla obsługujących ją pracowników .

 

Mieczysław DrożdżewskiW czasie obrad nie było burmistrza Mieczysława Drożdżewskiego, który był najzagorzalszym zwolennikiem budowy pływalni i zrobił z niej swoją sztandarową wizytówkę. Jak potwierdziła Przewodnicząca Rady Miejskiej, burmistrz choruje, a od pragnącej zachować anonimowość osoby blisko związanej z Urzędem wiemy, że jest w szpitalu. W kuluarach radni mówili między sobą, że ma problemy z sercem, inni że z nerwami, a jeszcze inni, że szuka pretekstu, by wycofać się z polityki i z ponownego kandydowania, bo zbyt wiele poważnych problemów nagle wypływa w mieście w ostatnim czasie. Może być tak, że każda z tych wersji ma w sobie trochę prawdy i każda może być, przynajmniej po części, prawdziwa. Niemniej burmistrza na sesji Rady nie było.

Radni wśród innych spraw zajęli się wprowadzaniem zmian w budżecie miasta. Wśród nich najpoważniejszą zmianą było przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na bieżące funkcjonowanie Pływalni Miejskiej. Okazało się bowiem, że wpływy z biletów nie pokrywają nawet codziennych kosztów. Kwota dotacji niebagatelna, ba, nawet można powiedzieć, że bardzo duża, bo aż 232.700 zł.! Powiedzmy sobie szczerze – to kupa kasy. A przecież obiekt został oddany do użytku bardzo niedawno, bo na początku lipca, więc po 2,5 miesiąca funkcjonowania Pływalni jest ona na minusie na blisko 250 tysięcy złotych! A co będzie, gdy rozpoczną się chłody i mrozy i dojdą do tego koszty ogrzewania powietrza w ogromnej kubaturowo hali basenu i w całym obiekcie? Roczny koszt dotacji do utrzymania nierentownej Pływalni sięgnie wtedy prawdopodobnie około 2-3 mln. zł.!

Już obecnie osoby korzystające z pływalni narzekają na chłodną wodę i do tego … niezbyt czystą, na źle działające prysznice i inne mniejsze czy większe mankamenty. Czyżby już robiono oszczędności? Fakt, że woda w kolskim basenie nie będzie nigdy aż tak gorąca jak woda na Termach w Uniejowie, ale przez to przegrywa konkurencję z Termami. Wiele osób woli jechać do Uniejowa, mieć cieplejszą i leczniczą wodę oraz dużo więcej atrakcji. A kolejne Termy, jeszcze większe, mają powstać w ciągu najbliższych kilku lat w Koninie.

I jest jeszcze jeden aspekt tej historii. Już wielu mieszkańców Koła zapomniało, szczególnie młodych ludzi, że my w Kole też kiedyś mieliśmy mieć własne termy, takie same jak w Uniejowie, a może nawet lepsze, bo temperatura gorących wód w Kole jest wyższa niż tych w Uniejowie. Niestety, gdy wszystko było już dograne, załatwione, gdy były już przyznane milionowe pieniądze z Ministerstwa Ochrony Środowiska na odwierty, 10 lat starań ówczesnych władz Koła poszło w błoto, bo przyszli nowi radni i nowy burmistrz, i zaprzepaścili całą pracę. Nie kontynuowali rozpoczęcia tej inwestycji! A gdyby kolski basen był termalny, odeszłyby koszty ogrzewania wody i powietrza w pomieszczeniach, a więc jego utrzymanie byłoby dużo, dużo tańsze.

Niestety, między bajki można włożyć historyjki o rzekomych tłumach rodzinnie „szturmujących” codziennie kolską Pływalnię. Co z tego, że jej dyrekcja chwali się  dużą ilością sprzedanych biletów i karnetów, skoro i tak  straty są ogromne? Wystarczy podpatrzeć „w naturze” ile samochodów jest na parkingu przy obiekcie w różnych godzinach i ile osób korzystających z basenu widać przez szybę tylnych drzwi obiektu.

1

Pustki na parkingach przy Pływalni w godzinach dopołudniowych…

2

Na znajdującym się z przodu niewielkim parkingu stoją w większości samochody pracowników Pływalni. Ten parking jest najczęściej zajęty lub w większości zajęty. Ale znajdujący się z boku i z tyłu obiektu parking na ponad 60 samochodów świeci pustkami. I o ile od rana do godzin popołudniowych na basen przychodzą zorganizowane grupy dzieci ze szkół, a więc obiekt jest zapełniony, to już późniejszym popołudniem i wieczorem ludzi jest bardzo mało. Godzina 20.00 – 22.00 to już tragedia, bo wtedy często bywa, że na całym basenie jest jedynie kilka osób. Jedna z mieszkanek Koła, która właśnie w tych godzinach korzysta z basenu, twierdzi, że nie jest wcale rzadkością, że jest jedyną pływającą tam osobą…

3

… i pustki na tych samych parkingach wieczorami. Gdzie te zapowiadane tłumy użytkowników Pływalni?

4

5

6

Koszty utrzymania Pływalni są ogromne, bo jest to wielki obiekt do obsługi, do ogrzania i do bieżącego utrzymania. Kubatura hali basenu i całego obiektu jest gigantyczna. Co więcej, już kilka miesięcy przez uruchomieniem Pływalni burmistrz podjął decyzję o utworzeniu przy Urzędzie Miejskim Wydziału ds. Obsługi Krytej Pływalni, gdzie jest zatrudniona pani naczelnik, jej zastępca, szereg urzędników i pracowników. Dodatkowo wielu pracowników musi na co dzień pracować przy zwykłej obsłudze. Sam koszt ich utrzymania, wypłat pensji, jest bardzo duży!

Do tego dodajmy fakt, że cennik korzystania z Pływalni, który opracował osobiście burmistrz, nie jest wcale tak atrakcyjny dla przeciętnego mieszkańca Koła, gdzie bieda kosi coraz obfitsze żniwo. Wcale nie jest tak tanio.

I tak, chciał nie chciał, podczas ostatniej sesji radni dorzucili do bieżącego utrzymania pływalni 232.700 zł. Jak wynika z materiałów sesyjnych, większość tej kwoty stanowią wynagrodzenia pracowników i ich pochodne, tj. wynagrodzenia osobowe pracowników – 163.000 zł, płacone od ich pensji składki na ubezpieczenia społeczne – 20.000 zł, składki na Fundusz Pracy – 3.000 zł. oraz odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych – 7.000 zł. Sumując wynagrodzenia i składniki z nim związane to kwota łącznie 193.000 zł. Resztę kwoty dotacji radnych dla Pływalni stanowi: zakup wyposażenia – 29.700 zł. oraz zakup usług remontowych 10.000 zł.(nowy obiekt, a już trzeba remontować?).

Ale to nie koniec. Na potwierdzenie jak bardzo dużym obciążeniem dla miasta jest Pływalnia w Kole warto przytoczyć odpowiedź na pytanie zadane przez radnego Krzysztofa Mazurkiewicza, który bez ogródek już miesiąc temu zaczął dopytywać się burmistrza o koszt funkcjonowania kolskiej Pływalni za lipiec, a więc w pierwszym miesiącu po jej uruchomieniu, gdzie teoretycznie powinny na nią przychodzić (choćby z ciekawości) tłumy ludzi. Radny odpowiedź otrzymał na piśmie, gdzie wyraźnie napisano, że w lipcu koszt funkcjonowania basenu zamknął się STRATĄ w wysokości 70.000 zł! A przecież lipiec to ciepły miesiąc, gdzie jeszcze nie ma kosztów ogrzewania powietrza. Jaka będzie strata miesięczna gdy nadejdą mrozy? Na pewno dużo większa!

radni

Na koniec dłuższą dyskusję radnych wywołał temat nauki pływania dla dzieci. Zaprzyjaźnione z kolską władzą media odtrąbiły już triumfalnie nie tylko, że Pływalnia cieszy się ogromną popularnością, ale także, że dzieci w ramach lekcji wf mają na niej naukę pływania. Tymczasem radni twierdzili, że tak nie jest. Jak mówili w dyskusji, dzieci z nauczycielami przychodzą na basen i siedzą sobie w wodzie całą lekcję. Które dziecko umie pływać, to pływa, ale większość dzieci nie potrafi i siedzi sobie w wodzie 45 minut. Jak mówili, nie uczy się ich ich pływać. Czemu? Ano podobno dlatego, że nauczyciele nie posiadają niezbędnych do tego uprawnień, nie są instruktorami pływania, a ratownicy na basenie są „od ratowania”, a nie od nauki pływania.

Tylko czy po to była budowana Pływalnia za ciężkie miliony z kredytów bankowych, żeby teraz nasze dzieci siedziały sobie w wodzie i nudziły się na lekcjach wf zamiast uczyć się pływać?

Opracowanie: ZESPÓŁ kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
30 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Marysia
Marysia
9 lat temu

Przepraszam za niedokończony komentarz – kontynuuję – więc moja mama śmiała się że odmłodniała o conajmniej10 lat. Wszyscy z którymi rozmawiam , a mam duże grono znajomych – są zadowoleni. To skąd Wy wytrzasnęliście swoich rozmówców – macie własne ,,podziemie” antybasenowe ? A już porównywanie basenu w Kole do term w Uniejowie jest, moim zdaniem szczytem nieprofesjonalizmu ! My mamy pływalnię miejską, w Uniejowie jest kompleks rekreacyjny ! A jak jesteśmy już przy porównaniach, które tak lubicie – termy w Uniejowie w porównaniu z termami np. w Bukowinie wypadają gorzej niż nasza pływalnia porównywana z Uniejowem ! Na przyszłość życzę więcej rzetelności a mniej fantastyki ! I może – do zobaczenia na naszej pływalni !!!

Marysia
Marysia
9 lat temu

Szanowani redaktorzy Kuriera ! Tak piękną krytyką basenu się popisaliście, mam jednak wątpliwości czy jest ona rzeczywiście rzetelna. Ile razy byliście na basenie, ile lekcji w.f obejrzeliście ? Piszecie – osoby korzystające z basenu skarżą się, opowiadali że…, narzekają na …. Moim zdaniem rzetelność dziennikarska wymaga osobistego sprawdzenia każdej ploteczki, czy opinii. No to który z Was pływał na torach i sprawdził na własnej skórze, że woda za zimna, który brał prysznic pod tymi popsutymi /rzekomo/ natryskami, który przeprowadził rozmowy z uczniami kolskich szkół, ich nauczycielami czy choćby dyrektorami ? Odpowiem tylko na ostatnią część pytania – nie byliście w żadnej szkole i nie obejrzeliście ani jednej lekcji w-f ! To skąd ta Wasza wiedza ? Rozmawiacie z ludźmi – pewnie odpowiecie – tylko z którymi ? Ja wprawdzie z basenu korzystam rzadko, ale tego brudu, bałaganu itp wcale tam nie zauważyłam, moje dziecko chodzi na w-f i jest bardzo zadowolone, moja siostrzenica – ucząca się w innej szkole – mówi że na basenie jest super, dzieci sąsiadki mają w 3 klasie SP naukę pływania – sąsiadka wniebowzięta. Ostatnio zabrałam moją mamę emerytkę na basen i jaccuzi , żeby pomasowała sobie swoje wysłużone kości – po powrocie śmiała sięże

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
9 lat temu

W kolejnych latach bedzie metro.
Na razie nikt o tym nie wie, bo to tajemnica wyborcza.

savik
savik
9 lat temu

No racja.W Koninie władze budują dla mlodych kolejny skatepark,a u nas jednego nie potrafili zbudowac tylko zwodzili dzieciaki kilka lat.Narobili im nadzieji i potem pieniadze zabrali na jakies kontenery na śmieci.Żenada.

NO HEHE
NO HEHE
9 lat temu

skatepark dla Koła!

Andrzej
Andrzej
9 lat temu

Popieram w zupełności komentarz ” gościa”
Długo przeglądam i czytam Kurier kolski i też stwierdzam, że redaktorzy tego pisma, wraz z naczelnym, nie są obiektywni, cały czas robią nagonkę, to na burmistrza, to na radę miejską,pilotują program swojej partii.
Mądrale redaktorki, dlaczego parę lat temu, przed budową basenu, nie ruszaliście z tematem term, tylko ciągle męczyliście, i krytykowaliście budowę basenu.
Wtedy trzeba było podjąć ten temat, na łamach gazety, podpowiedzieć Burmistrzowi czy to Radzie by zlecili ekspertyzę,
czy basen będzie przynosił, jakieś zyski czy nie.
Wtedy po głębokiej analizie, może należało wrócić do tematu term.
Basen jest już wybudowany i oddany, a że nie przynosi zysku, to inna sprawa, to kwestia logistyki i organizacji księgowej, ekonomicznej menadżerskiej
Może należałoby wprowadzić karnety rodzinne, dogadać się ze Spółdzielnią mieszkaniową, jak to jest w Spółdzielniach mieszkaniowych w Poznaniu, jest karnet rodzinny, wliczony w czynsz i chodzę sobie dwa razy w tygodniu na basen, a spółdzielnia rozlicza się z basenem.
Może bilety za drogie, puścić to o połowę taniej, będzie większy ruch, przepływ klientów, wody nie ubędzie, a basen zacznie zarabiać.
Każdy kto ma trochę pojęcia i zakłada jakąś działalność, to wie że na początku, to odpowiednia reklama, promocje, promocje i powoli, dochodzimy do zamierzonego efektu.
Ale jak ktoś chcę od razu się nachapać i żeby inwestycja wróciła mu się z poniedziałku na wtorek, to niema tak.
Założyłem ogrzewanie solarne, wróci mi się za 25 lat, ale jakiś efekt jest, bo ogrzewam dom.
Może należy spojrzeć też, kto tam zarządza tym basenem, czy tam są odpowiedni ludzie, czy maja odpowiednie przygotowanie np. menadżerskie, ekonomiczne, księgowe, czy są odpowiednio w tym kierunku wykształceni, może tylko spoglądają przez okno na parking przed basenem.

gosc
gosc
9 lat temu

Budowa basenu snuła sie w naszym mieście od wielu lat.Dopiero za obecnego burmistrza został on wybudowany.Obecnie mieszkańcy mogą korzystać z niego i to doceniać trzeba, a tak jak poprzednicy moi napisali, nie wszystko samo się utrzyma. Kto chce to korzysta, kto chce kilometry zrobić do Uniejowa to jego wola.
Jednakże Redaktorzy tego portalu jak zwykle muszą napisać coś co będzie do nich przyciągało szczególnie przed wyborami.
Niestety brak im czasami relatywizmu do obecnego włodarza, do którego ustosunkowywali się po 1-ej kadencji.Co tym razem Radaktorzy weżmiecie na swoją tapetę na obecnego włodarza???
Nie możecie kwestionować ,że upływające lata Drożdzewskiego nic nie dały.
Ma on coś na swoim koncie. Wiadomo ludzie by chcieli mannę z nieba, ale w dużej mierze od nas samych zależy nasz los.
Jestem z grona tych mieszkańców, którzy zmiany w naszym mieście dostrzega i z nich się cieszy.
Przypisywanie łat proszę panów to jest dobre do pewnego momentu.
Droga redakcjo portalu badż portalem który zauważą coś dla nas dobrego np.notatka o schodach do przychodni na PCK – wreszcie można tam spokojnie wejść.
Dostrzegajcie także co naprawdę zrobił obecny burmistrz bo zrobił a nie zniżać się to taniej tendencyjności w zakresie czego on to nie zrobił np. chyba zaraz będziecie pisać o przedszkolu,o Bliznej itp.
P.S , Panowie proszę także o ocenę, co zrobiło dla mieszkańców Starostwo Powiatowe,Pan wót Gminy Koło lub inni samorzadowcy z powiatu kolskiego, bo o nich u Was cichosza. Skierujcie swoje oczy także na nich. POLECAM!!!

agata
agata
9 lat temu

Wezcie sie za myslenie nad marketingiem, jak tu rozreklamowac plywalnie, podpisac moze jakis umowy z uniwersytetami 3wieku, z przedszkolami, ze szkolami, aby tam odbywaly sie lekcje w-f. Ruszyc glowa trzeba, a nie bredzic, ze pkywalni byc nie powinno. Tak na marginesie, panie dziennikarzu, skladnia kuleje, oj kuleje i wynikajaca z tego interpunkcja…

do Redakcji
do Redakcji
9 lat temu

Mam jeszcze pytanie skąd pochdzą dane które Państwo przytaczacie, czy mozna gdzieś się z nimi zapoznać ?
Mieszkaniec Koła

do Redakcji
do Redakcji
9 lat temu

Proszę Państwa, proszę się odnieść do konkretnego tekstu. Piszecie Państwo że nie ma ludzi po czym że sprzedaje się duzo biletów. Ja tego nie wymyśliłem, to są słowa napisane przez Państwo w powyższym artykule. Jak można samemu sobie zaprzeczać ?
Mieszkaniec Koła

do Redakcji
do Redakcji
9 lat temu

Szanowna Redakcjo, proszę wytłumaczyć sens cytowanego tekstu „Niestety, między bajki można włożyć historyjki o rzekomych tłumach rodzinnie „szturmujących” codziennie kolską Pływalnię. Co z tego, że jej dyrekcja chwali się dużą ilością sprzedanych biletów i karnetów, skoro i tak straty są ogromne?”

Piszecie Państwo że bajkami są informacje o ilości klientów by za chwilę napisać ze Dyrekcja chwali się duzo ilością sprzedanych biletów i karnetów. Gdzie tu sens i logika ?
Można przecież sprawdzić informacje ilu faktycznie jest klientów, czy sprawdzaliście to Państow jako autorzy artykułu ?

Nie chodzi mi tu o straty tylko o rzetelność informacji, zaprzeczacie Państwo sami sobie. Piszecie że nie ma ludzi że basen świeci pustakmi a za chwilę ze jednak biletów i karnetów sprzedaje sie duzo.
Czegoś tu nierozumiem.
Poproszę o odpowiedz.
Pozdrawiam

kolo
kolo
9 lat temu

Tak czytam te komenty i niektóre mnie śmieszą. W artykule sa fakty a mimo to niektórzy i tak piszą że redakcja jest złośliwa. Fakty to blisko 30 mlnów zadłużenia miasta w bankach głownie z powodu basenu,do ktorego co m-c trzeba dopłacać kolejny gruby hajs. Gdzie tu logika????????? Nima.Sram na taki basen na którym i tak zatrudnieni są rodzina i znajomi i trzeba ich teraz utrzymywac.Moja kolezanka starała sie tam o robote jak wiele innych osob i zostali odesłani z kwitkiem bo była nikim i nikogo nie znała.Ona jest bez pracy jak wielu ludzi w Kole i ludziom basen jest niepotrzebny tylko potrzebna jest praca i godne życie.
Kto ma siano i tak pojedzie do Uniejowa albo na Malte w Pozku,a bidoty kolskiej nie bylo i nie będzie stac na moczenie 4 liter w basenue w Kole dlatego zawsze popołudniami bedzie tam pusto.

Wolny Katolik
Wolny Katolik
9 lat temu

Mówiąc szczerze, to sami radni są niewiarygodnym kosztem dla miasta… bogaty Liechtenstein ma 26 posłów, a ma podobną ilość mieszkańców, co Koło i jakby więcej firm, bo chyba z 75 tysięcy… i to międzynarodowych korporacji.
Acha… policzcie jeszcze radnych z gminy, ilu ich jest?
To od likwidacji Miasta i osobnej Gminy należy zacząć!

marienn12
marienn12
9 lat temu

panie redaktorze nie podoba mi się ocena Pana dotyczaca odnotowania,ze burmistrz był nie obecny na sesji w środę i sugerowanie,że ucieka z tonącego statku jest w tym momencie chybione, bo każdy ma jedno zdrowie o które trzeba dbać dla dobra rodziny.
Zaczyna Pan „opisywaczkę” prze wyborami, Ma Pan do tego prawo. Jednakże znając Pańskie wpisy 4 lata temu to będzie żenada.
Nie potrafi Pan dostrzec ,ze Koło zmienia się powoli to powoli, ale coś się dzieje.
Gdyby burmistrz nie oddał basenu nawet do tych przeszłych wyborów, to miał by Pan niezłą pożywkę na 20 lat.
Basen jest taki jaki jest i sa osoby które z niego korzystają bo chcą i cieszą się że nie muszą jeżdzić do konina lub uniejowa.Komu się nie podoba nie musi korzystać z niego dla męczenia się.
Kończąc zastanawiąm się co jeszcze Pan wytknie obecnemu burmistrzowi przed wyborami. oto podaję swoje sugestie:
– bo właśnie jest remont Bliznęj ( akurat tam mieszka)
– bo wybudowane jest przedszkole ( no ale władza chce jeszcze przygotować porządny dojazd, ale to żle!!!!)
– bo będzię dofinansowany MDK w zakresie aparatury w sali kinowej
– bo urząd zorganizował w ubiegłą sobotę fajną imprezę ekologiczną ( świetnie z ze swoimi dziećmi się bawiłam)
-bo na strychu ratusza będzie wrszeście przygotowane miejsce na ekspozycje dla naszego muzeum.
– bo brak pieniędzy na chodnik przy ZS nr 1 w Kole
Natomiast pytam się co zrobił Pan Mazurkiewicz dla mieszkańców naszej ulicy Sienkiewicza oprócz majowej czy lipcowej akcji?spodziewam się,że jako sąsiadkę to mnie najdzie,ale drzwi mu nie otworzę bo szkoda czasu.

Zdaję sobie sprawę ,że mój wpis wywoła burzę ale jest demokracja, jednakże proszę redakcje tego portalu o rzetelność- piszcie prawdę a doszukiwanie się paprochów to nic nie kosztuje.

Wybory są wyborami i my sami będziemy decydować kto będzie we władzach miasta,PO PIS czy ktoś inny

Kiciol
Kiciol
9 lat temu

Za drogo 😛

dark
dark
9 lat temu

xxxx nie znasz tematów to nie zabieraj głosu. Burmistrz Turku w ostatnich kilku latach pozyskał z funduszy unijnych ponad 100 mln.zł na inwestycje w swoim miescie,a Kole nic sie nie pozyskuje. Turek jest porównywalny wielkością do Koła a wystarczy tam pojechac by zobaczyc ogromną różnice.Turek zyje i rozwija się. Piszesz dalej,że miasta powiatowego Koła nie stać na budowe term. A maleńki Uniejów było stać????????? 10 lat temu nasze miasto było jeszcze bogate i mogło wybudowac termy.Tym bardziej,że większa czesc pieniedzy miała pochodzic w Warszawy z Funduszu Ochrony Środowiska oraz ze środków unijnych UE. A jeszcze 2 lata temu w Kole byli u burmistrza Drożdżewskiego prywatni inwestorzy chcący wybudować w Kole termy i nic.

xxxx
xxxx
9 lat temu

Czy Koło jest biedniejsze? Może ma mniejszy budżet bo jest mniejszym miastem. Ale, czy koło nie zasługuje na basen?

Koła nie stać własnie na termy. Zresztą termy też się nie utrzymują same. Wystarczy zobaczyć jakie problemy ma Poznań z utrzymaniem Malty. Przeciez Koła niw stać na pobudowanie term, a o historii można zawsze pisać.

To jest odwieczny dylemat. Dopłacać, czy ma nic nie być? Ja wolę zeby dopłacać i był basen. Sa takie dziedziny życia do których trzeba dopłacać i nic tego nie zmieni.

xxxx
xxxx
9 lat temu

Nie ma w Polsce chyba basenu, który sam się utrzymuje.
Dokładają do basenów w Koninie, dokładają i w Turku.
Pan redaktor ma swój komitet wyborczy i nie ma się co dziwić, że tak pisze. Najlepiej zebrać głosy malkontentów. To jest najprostsze.

Widac też kogo portal będzie popierał na burmistrza. raczej nie zobaczymy nic krytycznego wobec Pana M.

mira_belka
mira_belka
9 lat temu

Tak zawze było i jest,że szczury pierwsze uciekają z tonącegoi okretu.Ciekawe ile jeszcze usterek i problemów bedzie z tym basenem stawianym tyle lat gdzie ściany potem sie przewrcacały jak wiatr dmuchnał.Jak kilka firm robi jedna po drugiej to brak ciągłosci na budowie i jak wynikną problemy to nie bedzie winnych.

ehe
ehe
9 lat temu

z ciebie to żartowniś wujku heh ehe

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
9 lat temu

Uwazam,ze kazdy burmistrz w naszym kraju pod koniec drugiej juz kadencji powinien miec zawal.
Burmistrz bez zawalu serca to zaden burmistrz.

Ralf
Ralf
9 lat temu

Popieram artykuł! Dobrze napisane i logicznie,a nie jak na innych portalach krótko po łepkach i byle jak.Brawo za pokazywanie prawdy.

Kolanin
Kolanin
9 lat temu

Skoro takie są oficjalne wyliczenia to nawet nie ma co z tym dyskutowac i nikt nie ma prawa ich negować.Ci radni i ten burmistrz powinni przestać rządzić naszym miastem,bo zwyczajnie nie nadają sie do tego.Niech ustąpią miejsca takim ludziom co potrafią liczyć i rozwijać Koło.

L jak Lucy
L jak Lucy
9 lat temu

Kozajda ma rację!

rozczarowany
rozczarowany
9 lat temu

Basen miastu potrzebny tego n ikt nie neguje..Początki zawsze są jakie są. Ludzie po prostu nie maja pieniędzy, zrozumcie to..Nie mają pieniędzy..Nauka pływania powinna być załatwiona w inny sposób, dogadany przez nauczycieli i ratowników bo faktycznie ratownik nie musi uczyć. Jego zadanie jest pilnowanie bezpiecznego korzystania z basenu a nauka pływania powinna byc zę bedą uczyły…Moze warto zapytać w innych miejscach np w Koninie jak te sprawę rozwiązano?No i powiem wam coś,zwalanie winy wyłącznie na burmistrza to sprawa nieładna. Jedna rada potem druga i jakoś pomysłów brak? A więszkość radnch tych samych i co? Teraz wina jednego? A wśród nayczycieli wf nie am nikogo z papierami ratownika i takiego, który by umiał uczyć pływać? To co to za wfiści???? krytykowanie to jedno i krytyka zawsze na miejscu niemniej większośc mieszkańców chciała basen ? Chciała…To dla dzieci i mieszkańów miasta Koła. i nie tylko…baseny na początku zawsze są dotowane i nic wtymd ziwnego. Zreszta miasto dotuje rózne sprawy a nawet przedsiębiorców…Ja mogę nie lubić pana Burmistrza ale na n iego zwalac winę? To naparwdę dziwne..i uważam,ze żaden człowiek tego nie zrobi..a tu aż dziw..czyli co? Ataki przdwyborcze już się zaczęły ze zdwojoną siłą? A od czego są ludzie? Burmistrz zsams ie wszysktim ma zając i reklama basenu i namawianiem: idźta ludziska moczyć się w basienie bo przecież tego do anielki żądaliście!!! A jeszcze jedno wyliczanie ile płaci się na świadczenia i podatki to żenada. Każdy wie, że jesli jest umowa o pracę płaci się składki nieprawdaż? Żałosne zachowanie panie redaktorze!! Żałosne wręcz. Po drugie czy w skład Kuriera nie wchodzi aby żaden radny?Te pieniądze to nie jest łatanie strat a dotowanie miejsca kultury..A co z kinem? Nikt jakoś nie pisze, że pieniądze niby na kino były a zero roboty..to co sie tam dzieje?? ozumiem, że to dotacja do basenu tak potrzebnego miastu i szczególnie dzieciom…Miasto dotuje rózne sprawy jak wiemy, nieparwdaż? I stale cos nowego ludzie ccha, jedno neispąłcone ale już an M z dziecmi chciał skatepark…nei zastanawiając sie nad tym, że znowu wydatek…i tez remonty i zapewne częstsze…ojej sąsiadki córki chodzą na basen klasa 3 to się zapytam ich jaka jest prawda z tą nauką pływania ..Pan M toWasz kandydat na burmistrza? Stąd te ataki??? Wy byście wszystko chcieli za darmo..a ja pamiętam ośrodek wLipinach jak najpierw żałośnie wyglądał a jak teraz ale na to trzeba było lat…i to ilu lat, nieparwdaż? Skoro szkoły i ludnośc miejscowa awalili to zapraszajcie do pływalni wsie…Może pan poseł, który dzieciom wiejskim funduje stale coś zafunduje im basen?Kto wie? Pan Niewiarowski lubi pomagać i pomaga a nie krytykuje. On działa. Szkoda,że nie mamy kogoś takiego na miastowe dzieci …ale żaden poseł jakoś nie pomaga a jak tak to jakoś nazwisk nie znamy..a Pan Niewiarowski? Tylko pozazdrościć wsi takiego posła!!! Co Pan Tomaszewski zrobił dla Koła albo inny Kiedyś tu było b iuro pana Nowaka..chyba na Zegarowej afisz…Co zrobił dla dzieci z Koła? Co?Aha niektórzy nie chcą tu chodzić na basen bo się boją ,że zostaną nagrani a nie każdy taki piekny.

Ciacho
Ciacho
9 lat temu

Mnie daja z MOPS jakies smieszne grosiki. ciekawe ile oni tam wyciagaja na czysto i jeszcze maja malo roboty obiboki jedne.

xyz
xyz
9 lat temu

Hasło 'dokonczmy rozpoczęte’ było dobrym picem dla naiwnych tylko po to by nadal być przy korytku.Teraz wszyscy kolanie bedą ponosić koszty rozrzutności władzy,a na pływalni pracują swoi ludzie trzeba im sowicie płacić.Inni zostali odrzuceni i nie mieli żadnych szans na prace tam.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526