75 lat od wybuchu wojny

Autor: kurier-kolski.pl | 02.09.2014

nalot2Wczoraj rozpoczęły się obchody 75.rocznicy wybuchu II wojny światowej, która przyniosła śmierć, ból i biedę milionom ludzi. Media i politycy rzadko piszą wprost, bo to podobno „nie wypada”, że wtedy Polska została ZDRADZONA przez swoich rzekomych sojuszników – Anglię i Francję, z którymi mieliśmy podpisane umowy o wzajemnej pomocy militarnej w razie agresji. Lecz oni nie ruszyli nam z pomocą, przez co Polska poniosła olbrzymie straty i przez 6 lat musiała znosić NIEMIECKĄ (a nie „nazistowską czy hitlerowską” – jak to teraz się mówi) okupację i ucisk. Rzeczy trzeba nazywać po imieniu, bo prawda musi być prawdą! W Kole II wojna rozpoczęła się 2 września 1939 roku nalotem niemieckich samolotów na stację kolejową w Kole. Dziś odbędą się uroczystości ku czci poległych w tym nalocie.

 

Obchody w Kole rozpoczną się przyjazdem dziś o 12.30 z Krotoszyna na dworzec PKP w Kole zabytkowego przedwojennego pociągu z wagonami z tamtego okresu. Godzinę później będzie możliwość przejechania się tym pociągiem przez wszystkich chętnych na trasie Koło-Konin i z powrotem w cenie 19 zł. bilet normalny, 12 zł. dzieci i 9 zł. zniżka studencka.

Po południu, o godzinie 14.30, na cmentarzu parafialnym w Kole odbędzie się  z udziałem władz Krotoszyna uroczystość odsłonięcia odnowionej zbiorowej mogiły ofiar nalotu niemieckiego z dnia 2 września. Odsłonięcie poprzedzone będzie Mszą św. w kościółku pw. Przemienienia Pańskiego na cmentarzu.

Szczegółową relację z uroczystości zamieścimy po ich zakończeniu.

Zespół: (KK)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kkk
kkk
9 lat temu

BRAWO Panie Redaktorze! To nie jacys 'nazisci” czy „hitlerowcy”. To byli NIEMCY i trzeba to glosno powtarzec na kazdym kroku!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526