Ruszyła nowa „atrakcja” Kaliskiego Przedmieścia!

Autor: kurier-kolski.pl | 18.08.2014

1Już około godziny 6:00 rano przed niedawno wybudowanym marketem „Dino” przy ul. Bł.Bogumiła w Kole (a nie jak niektórzy piszą „Bogumiła”, bo Bogumił to może być kumpel czy sąsiad, a nie błogosławiony biskup-pustelnik) ustawiła się spora kolejka oczekujących. Lokalna „atrakcja” dziś właśnie ruszyła. Stąd tyle szumu, bo to pierwszy na tym osiedlu taki mini-market.

 

Sklep nie jest wielki, ale to pierwsza w tej części Koła tego typu placówka. Już od rana ustawiała się kolejka ciekawskich oraz tych, którzy liczyli na dodatkowe profity i gratisy. W godzinach południowych ciągle jeszcze w markecie widać ruch i zastawiony samochodami pobliski parking. Klienci dostają okazjonalne baloniki i darmowe pączki, a w razie większych zakupów – drobne gadgety. Ogólnie nic wielkiego ani wyszukanego.

Spory minus, który można zauważyć robiąc tam zakupy, to wjazd na parking z ulicy Błogosławionego Bogumiła, który po prostu jest zbyt wąski. Nie wiem, kto to projektował, ale najwyraźniej brakło tej osobie wyobraźni, bo samochody ledwo mieszczą się w tym wąskim gardle, często mijając się dosłownie o centymetry. Warto byłoby to zmienić, póki nie doszło w tym miejscu do jakiś kolizji.

2

Wbrew obiegowym opiniom, do wybudowania mini-marketu w tym miejscu, na Kaliskim Przedmieściu, nie przyczynił się żaden kolski radny (jeden ma szczególne zdolności opowiadania bajek czego to nie „załatwił”) ani nikt z władz, bo już takie plotki można usłyszeć przed zbliżającymi się wyborami. Jak mówi powiedzenie: „każdy sukces ma wielu ojców”. O ile powstanie kolejnego marketu w Kole można nazwać sukcesem. Dla mieszkańców tego rejonu to większy wybór i wygoda, może także nieraz promocje i lepsze ceny, za to dla małych sklepików może to oznaczać bankructwo i bezrobocie, co w konsekwencji dla ubożejącego miasta jest bardzo niekorzystne.

Tekst i foto: Mariusz KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
z Bogumiła
z Bogumiła
9 lat temu

może lepiej wrócić do nazwy ulicy Lewakowa i Nosuli i wtedy Ci starsi mieszkańcy będą wiedzieli o co biega, o którą ulicę chodzi.

nie
nie
9 lat temu

nie mój drogi, przeczytaj początek jeszcze raz

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Artykuł jest o markecie i o wjeździe do niego, a ci czepiają się wzmianki o Bł.Bogumile.Nieważny fakt otrwarcia sklepu ani problem z wjazdem do niego ani żaden inny problem w tym miescie?Bo w Kole podobno nie ma problemów tylko jest rzeczywistość mlekiem i miodem płynąca jak chca niektórzy trzymający sie kurczowo koryta.A wy jak widac wszystko gładko łykacie i głowa w piach jak strusie.Tak najlepiej nie?

xyz
xyz
9 lat temu

Wam to wszystko sie nie podoba i niczego nie rozumiecie bo najbardziej pasuja wam płytkie teksciki bez jaj pisane przez miejscowych wazeliniarzy.Dziwni ludzie.

Mirka
Mirka
9 lat temu

Tak samo mówimy na Poniatowskiego, a nie na Księcia Józefa Poniatowskiego. Zawsze było Bogumiła i nikomu nie przeszkadzało,

Tymek
Tymek
9 lat temu

Pan redaktor potrafi być uszczypliwy nieraz, przecież każdy mieszkaniec Koła dobrze wie i on sam zakładam, że od dawien dawna potocznie mówi się na Bogumiła i nikomu to nie przeszkadzało do tej pory, ale jak ktoś chce się do czegoś przyczepić…

nie kapuje
9 lat temu

nie rozumiem tego tekstu z bogumiłem

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526