Remis, który cieszy

Autor: kurier-kolski.pl | 18.08.2014

Resize of IMG_0898W drugiej kolejce w zmaganiach o mistrzostwo IV ligi wielkopolskiej grupy południowej, kolskiej Olimpii przyszło się zmierzyć z głównym pretendentem do awansu – drużyną KKS-u Kalisz. Wynik spotkania był satysfakcjonujący. KKS Włókniarz Kalisz – Olimpia Koło (0:1) 2:2

 

Mecz rozegrany był na drugoligowym obiekcie Calisii Kalisz, drużyny która połączyła się w tym sezonie z KKS-em. Nasza drużyna z góry skazana była na wysoką porażką jednak nieliczni wiedzieli, że Olimpia lubi tzw. Ciężkie mecze i już nie raz sprawiła niespodziankę. Nie inaczej było tym razem. Pomimo optycznej przewagi gospodarzy nasza drużyna nie pozwoliła stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, poza problematycznym rzutem karnym, którego w 15. minucie nie wykorzystali kaliszanie. W 37. minucie rzut wolny z 35. metra na gola zamienił Kamil Kwiatkowski i do przerwy to kolanie cieszyli się z prowadzenia.

Resize of IMG_0879

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie – atakowała drużyna z Kalisza, co zaowocowało bramką na 1:1 w 51.minucie. Jednak już 5 minut później, po pięknej akcji Rutkowski, Marańda i Kotkowski, ten ostatni wyprowadził ponownie kolski zespół na prowadzenie. Z prowadzenia cieszyliśmy się jednak tylko kilka minut, gdyż po błędzie naszej defensywy straciliśmy drugą bramkę. Tym wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Resize of IMG_0922

Po meczu Jarek Kawka powiedział: – Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudne spotkanie, ponieważ to drużyna z Kalisza, obok Poloni Leszno i Obry Kościan, wymieniana jest jako główny kandydat do awansu do III ligi. Na szczęście nasz zespół w tym spotkaniu był prawdziwą drużyną i realizował założenia trenera Mikusika. Co z tego, że KKS dłużej utrzymywał się przy piłce, skoro nie potrafił wypracować sobie 100% sytuacji. Gdyby nie proste, indywidualne błędy, moglibyśmy pokusić się jeszcze o większą niespodziankę.

Skład Olimpii: Bartosz Kordylewski, Paweł Powietrzyński (75 Piotr Rutkowski), Kamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski, Dominik Górniak (45 Filip Zborowski), Mariusz Nieznalski, Michał Rutkowski, Piotr Marańda, Marcin Walkowski ( 75’ Piotr Rutkowski), Damian Kotkowski, Jarosław Kawka ( 57’ Kamil Jaroszewski).

Już za tydzień, 24 sierpnia o godzinie 15:00 (niedziela), nasz zespół zmierzy się z drużyną Obry Kościan. Przypomnijmy, że Obra jest obok Kalisza drużyną pretendującą do awansu, co udowodniła wygrywając swoje pierwsze spotkanie 5:0 i drugie 7:1 z drużyną Orła Mroczeń, który tydzień wcześniej pokonał nasz zespół 2:1. Dla biało-czerwonych będzie to kolejne bardzo poważne wyzwanie.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526