Odpust w parafii na Bliznej

Autor: kurier-kolski.pl | 27.08.2014

odW dniu wczorajszym wierni Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na ul. Blizna w Kole obchodzili uroczystość odpustową ku czci swojej patronki, a więc Matki Boskiej Częstochowskiej. Po sumie odbyła się procesja eucharystyczna. Na zakończenie uroczystości, o godz. 21.00, odbył się Apel Jasnogórski.

 

Msze święte w tym uroczystym dniu odbyły się o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 (suma odpustowa) oraz o 18:00. Głównej Mszy św. odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Marcin Idzikowski – Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku oraz dyrektor Wydziału Katechetycznego.

od

od2

W pobliżu kościoła, wzdłuż ulicy Blizna aż do ronda, były rozłożone tradycyjne stragany jarmarczne, co cieszyło szczególnie dzieci. Jednak zdziwienie i nieraz oburzenie niektórych wiernych wywoływało stoisko wypełnione czarnymi replikami karabinów maszynowych. Musi to budzić niesmak, szczególnie w chwili, gdy trwa praktycznie już regularna wojna na Ukrainie. Czy odpust i pobliże świątyni jest dobrym miejscem dla tak koszmarnych „zabawek dla dzieci”? Mądrzy rodzice zapewne nie chcą, by ich dzieci bawiły się czymś takim.

od3

Po sumie miała miejsce uroczysta procesja eucharystyczna z udziałem wiernych, a o godzinie 21.00 odbył się Apel Jasnogórski.

Źródło: pmbckolo.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
matka
matka
9 lat temu

Popieram to co wyzej napisane.Karabiny na odpustach to jakies nie porozumienie i ksieża powinni gonić takich sprzedawcow z całą surowoscia tak jak kiedyś Jezus wygonił przekupniów ze świątyni panskiej.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526