Złodzieje drzewa z lasu zatrzymani

Autor: kurier-kolski.pl | 29.07.2014

drewnoFunkcjonariusze z Posterunku Policji w Dąbiu zatrzymali dwóch mężczyzn z powiatu kolskiego, którzy w nocy z 24/25 lipca z lasu w miejscowości Ostrów w gm. Dąbie wycieli, a następnie ukradli 15 drzew o łącznej wartości 650 złotych. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

26 lipca na Posterunek Policji w Dąbiu zgłosił się leśniczy Leśnictwa Dąbie z zawiadomieniem o kradzieży drzewa z lasu w miejscowości Ostrów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców. Po oględzinach miejsca kradzieży okazało się, że złodzieje wycieli, a następnie ukradli 15 drzew (m. in. brzozy, sosny, graby i dęby) o wartości ponad 650 złotych.

W wyniku podjętych działań policjanci zajmujący się tą sprawą wspólnie ze zgłaszającym ujawnili w jednym z gospodarstw w niedalekiej odległości od miejsca kradzieży skradzione z lasu drzewo.

Okazało się, że dwaj mężczyźni, tj. 28-letni mieszkaniec gm. Olszówka i 20-letni mieszkaniec gm. Dąbie, w nocy z 24/25 lipca wycieli z pobliskiego lasu 15 drzew, a następnie przewieźli do gospodarstwa należącego do jednego ze sprawców kradzieży. Zatrzymani mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się policjantom do winy wyjaśniając, że skradzione drzewo miało posłużyć im jako opał. Teraz dwaj sprawcy kradzieży odpowiedzą przed Sądem, gdzie mogą usłyszeć wyrok nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526