W sierpniu będzie otwarty w Kole kolejny market!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.07.2014

Dino w KoleTrwają prace wykończeniowe kolejnego marketu na terenie naszego miasta. Tym razem będzie to wielobranżowy DINO, który powstaje przy skrzyżowaniu ul. Św. Bogumiła z ul. Michała Rawity Witanowskiego (kolską Obwodnicą). Jeśli nic się nie przedłuży, nowy sklep będzie otwarty dla klientów z Koła i okolic już w sierpniu.

 

DINO będzie kolejnym już w Kole marketem powstałym w ostatnich latach, ale za to pierwszym po drugiej stronie rzeki Warty – w dzielnicy Kaliskie Przedmieście. Cieszą się z tego okoliczni mieszkańcy, bo będą mieć tuż pod nosem duży sklep z dużym asortymentem towarów, za to drobni sklepikarze, mający nieraz kilkadziesiąt już lat swoje rodzinne interesy w tym rejonie, nie tylko nie są zachwyceni tą inwestycją, ale często wprost zrozpaczeni.

– Z pewnym przerażeniem patrzę jak rośnie mi tak bardzo blisko tak potężna konkurencja – mówi jeden z nich, pragnący zachować anonimowość – Markety są bogate i niszczą takich jak my. Nie wiem, ale boję się, że decyzją o budowie tego marketu zostaliśmy skazani na bankructwo. Chyba przyjdzie mnie i rodzinie iść do pośredniaka i wyciągnąć rękę po zasiłek dla bezrobotnych.

Jak powiedział „Kurierowi Kolskiemu” rzecznik prasowy sieci marketów DINO Maciej Garlicki: – Obecnie trwają procedury odbiorowe naszego marketu w Kole. Planujemy otworzyć go w sierpniu- jednak termin ten może ulec wydłużeniu. Zatrudnienie znajdzie tu około 15 osób. Nadal poszukujemy pracowników: kasjerów-sprzedawców oraz kierownika i zastępcy kierownika. Można aplikować na te stanowiska poprzez naszą stronę internetową. W marketach DINO można znaleźć różnorodny asortyment, w szczególności z branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej – łącznie ponad 4 tys. produktów. Przy markecie w Kole powstanie 40 miejsc parkingowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych.

Opracował: M.K.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
zygzyg
zygzyg
9 lat temu

Kazdy rozsadny człowiek wie że markety to nie jest uczciwa konkurencja dla małych polskich sklepikarzy.Najczesciej włascicielami marketów sa bogacze z zagranicy którzy maja tysiace sklepów w calej Europie i zgromadzone wielomiliardowe fortuny.Wiadomo że to sa wyjadacze grube ryby i małe płotki nie maja z nimi najmniejszych szans-zostana zjedzone.

Wuja sandacz
9 lat temu

Niech prywaciarze obniżą ceny, to DINO upadnie. KOnkurencja. Chcieliśm kapitalizm. Jest wolny rynek. Ten zarabia co ma taniej.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526