Powitanie nowego proboszcza w parafii M.B.Częstochowskiej

Autor: kurier-kolski.pl | 07.07.2014

Resize of IMG_1305Wczoraj, 6 lipca br., w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej przy ulicy Blizna w Kole odbyła się uroczystość powitania nowego proboszcza ks. dziekana Władysława Waszaka, który zastąpił ks. prałata Janusza Ogrodowczyka. Nowy proboszcz przyszedł z pobliskiego Kościelca Kolskiego.

 

Wielu wiernych witało w tym dniu nowego duszpasterza parafii, a wśród nich byli m.in. przedstawiciele miasta, powiatu oraz miejscowe siostry Orionistki, a także księża z innych parafii powiatu kolskiego.

Resize of IMG_1253

Resize of IMG_1277

Resize of IMG_1254

Resize of IMG_1255

Zaszczyt wprowadzenie nowego proboszcza dziekana Władysława Waszaka i przedstawienie go wiernym przypadł Biskupowi Diecezji Włocławskiej ks. Wiesławowi Meringowi, który w homilii na wstępie zaznaczył, że zmiana nastąpiła na pisemną prośbę ks. Ogrodowczyka. W dalszej części Ordynariusz Diecezji Włocławskiej mówił, że nowy proboszcz jest dobrym gospodarzem, że przebudował i rozbudował kościół w Kościelcu. Był lubiany przez wiernych swojej poprzedniej parafii. Na zakończenie Biskup prosił ,aby nowego proboszcza przyjąć godnie i mieć do niego zaufanie.

Resize of IMG_1289

Resize of IMG_1310

Resize of IMG_1313

Resize of IMG_1315

Resize of IMG_1309

Na koniec nowy proboszcz podziękował Księdzu Biskupowi za docenienie jego pracy w kościeleckiej parafii. Słowa podziękowania otrzymał także organista, schola parafialna, dziewczyny z Liceum Ogólnokształcącego, które czytały teksty liturgiczne oraz śpiewały psalm, klerycy, ministranci i wszyscy parafianie, którzy w tej uroczystej chwili tak licznie uczestniczyli we Mszy Św.

Na zakończenie wszyscy wierni otrzymali Błogosławieństwo Boże, którego udzielił Ks .Biskup Ordynariusz.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

tqk

qwerty
qwerty
9 lat temu

Najbezpieczniej nowego proboszcza tytułować: „ksiądz kanonik Władysław Waszak”, bo godność taką posiada (podobnie jak proboszcz farny), a dziekanem nie jest od tygodnia.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526