Poświęcenie samochodów w kolskiej farze

Autor: kurier-kolski.pl | 26.07.2014

Resize of IMG_1346W liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła i dniu imienin św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców, 25 lipca 2014 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją w kolskim kościele farnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, po Mszy świętej dokonano poświecenia pojazdów.

 

 

Podczas wieczornej liturgii o godz. 18.00 kaznodzieja ks. Szymon Jastrzębski nawiązując do postaci świętego Krzysztofa w homilii wspomniał m.in. o jego życiu i cudach, jakich dokonywał. Do kierowców zwrócił się z prośbą o bezpieczną jazdę, kierując się miłością na drodze.

Resize of IMG_1326

Resize of IMG_1333

Resize of IMG_1344

Resize of IMG_1348

Resize of IMG_1351

Po Mszy świętej ks. Szymon w asyście alumna Marcina Nowackiego i ministrantów dokonał poświęcenia pojazdów. Na parkingu przykościelnym oraz przy ul. Klasztornej stawiło się mniej pojazdów niż każdego innego roku. Przyczyną był zapewne padający deszcz, który ustał tuż przed Eucharystią. Do poświęcenia czekały samochody osobowe, motocykle, a nawet rowery. Prawie przy każdym pojeździe stał jego właściciel, który robił znak krzyża, gdy kapłan kropił jego samochód. Niektórzy otrzymali także wizerunek św. Krzysztofa, gdzie oprócz zdjęcia zamieszczona była modlitwa kierowcy i przestrogi dla kierowców oraz – w razie wypadku – adres najbliższe rodziny, którą należy powiadomić.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526