Rusza zbiórka rekwizytów do historycznego spektaklu

Autor: kurier-kolski.pl | 03.06.2014

plakat_warthbruckenW najbliższą sobotę 7 czerwca, o godzinie 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Kole, odbędzie się zbiórka rekwizytów do spektaklu „Warthbrücken”, którego premiera odbędzie się na deskach sceny tej placówki już we wrześniu br. Mieszkańcy Koła, którzy mogą użyczyć niezbędne rzeczy są proszeni o pomoc.

 

We wrześniu zostanie wystawiony w Kole wyjątkowy spektakl „Warthbrücken”, oparty na motywach książki Dariusza Matysiaka. Przedstawienie dedykowane jest pamięci wszystkich mieszkańców Koła, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Jak powiedział nam pomysłodawca i reżyser przedstawienia Dariusz Matysiak, za kilka dni rozpoczyna się zbiórka rekwizytów na potrzeby spektaklu :  – Będziemy potrzebowali (na zasadach wypożyczenia): ubrania (niektóre zniszczone), buty typu saperki / oficerki (kilka par), walizka skórzana w stylu retro, radio lampowe (najlepiej przedwojenne), płyta gramofonowa gruba, kapelusze męskie, księga w języku hebrajskim, czerwone kawałki tkanin, ubrań, pejcz skórzany. Potrzebny będzie również (ale dopiero pod koniec sierpnia i we wrześniu) pies, najlepiej owczarek niemiecki, który mógłby wystąpić na scenie. Pies powinien mieć groźny wygląd i nie powinien bać się obcych ludzi. Na wyposażeniu powinien być kaganiec i smycz.

Opracował: M. Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526