Kolejne spotkanie kolskich nauczycieli po latach

Autor: kurier-kolski.pl | 27.06.2014

img_2885W środę, 25 czerwca br., grupa szesnastu emerytowanych nauczycieli zawodu dawnego Zespołu Szkół Zawodowych w Kole (obecnie Zespół Szkół Technicznych), po rocznej przerwie spotkała się w zajeździe „Wodnik” przy popularnym „kanałku” na spotkaniu towarzyskim.

 

 

Pogoda w tym dniu była łaskawa, chwilami świeciło słońce i było dość ciepło, to też nic dziwnego, że spotkanie było bardzo udane. Korzystając z okazji imienin Jana, wszyscy koledzy złożyli serdeczne życzenia dwom jubilatom.

Po obfitym objedzie, zebrani wspominali dawne czasy, ale znów nie tak odległe. U niektórych z obecnych nie tak dawno jeszcze na głowie była czarna czupryna, dziś pojawiła się siwizna, u innych dość pokaźna łysina, a niektórzy mogli pochwalić się sporym brzuszkiem. Panowie w większości przekroczyli już … siątkę, więc kości już nie te, co dawniej, w związku, z czym dużo przybyłych skarżyło się na swoje reumatyczne dolegliwości. Najstarszy z obecnych, Pan Józef, odszedł na emeryturę w 1990 roku, pozostali trochę później. Na wniosek byłego kierownika Warsztatów Szkolnych Tomasza Szymańskiego, zebrani minutą ciszy uczcili pamięć tych którzy odeszli do wieczności.

Ciekawe rozmowy w miłym gronie wzmagają apetyt, toteż nic dziwnego, że ze stołów jadło szybko znikało. Było to m.in. zasługą Moniki Kostrzewy, właścicielki lokalu, która dwoiła się i troiła, aby gościom dogodzić.

– Bardzo dobry pomysł na te coroczne spotkania. Przez to zacieśniamy swoje więzy przyjaźni. W przyszłym roku zorganizujemy następne spotkanie – powiedział jeden z organizatorów, Pan Janek. Potem zebrani pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Na zdjęciu od lewej: Eugeniusz Gembka, Ryszard Włodarczyk, Teresa Nykiel (nasz rodzynek), Michał Chojnacki, Jan Skąpski, Tomasz Szymański, wyżej – Kazimierz Smolarek, Jerzy Gębka, Jan Strapagiel, Jakub Żurawik, Wojciech Ciszewski, od samej góryPaweł Walczak, Tadeusz Grabkowski, Józef Kiciński, Włodzimierz Kwarta i Wiesław Heine.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526