Klasa sportowa rozwija się

Autor: kurier-kolski.pl | 04.06.2014

DSCN8833Na boisku szkolnym  „Orlik” odbyły się testy sprawnościowe do oddziału sportowego o profilu „piłka nożna” przy Gimnazjum nr 3 w Kole na ul. Poniatowskiego. Przypomnijmy, że od września 2013 roku jedyna w powiecie kolskim klasa sportowa istnieje właśnie w tym gimnazjum. W tym roku zainteresowanie nauką w pierwszej klasie piłkarskiej jest jeszcze większe niż rok temu. Podania o przyjęcie złożyły nawet dziewczęta. Klasa powstała z inicjatywy dyrektora ZS nr 1 w Kole Lecha Brzezińskiego przy współpracy z MKS „Olimpia” Koło.
W testach brali udział uczniowie obecnych klas szóstych z Koła i okolic, których rodzice złożyli podania o przyjęcie do oddziału piłkarskiego. Do tej pory w powiecie kolskim taka klasa nie istniała, dlatego młodzi, zdolni piłkarze, chcąc rozwijać umiejętności piłkarskie zmuszeni byli opuszczać nasze miasto i kontynuować naukę w gimnazjach we Włocławku czy Koninie. Wyjaśnijmy, że oddział sportowy pracuje według identycznego programu nauczania, co inne klasy gimnazjalne, zwiększona jest natomiast do 10 liczba godzin wychowania fizycznego, które prowadzić będzie nauczyciel, a jednocześnie trener piłkarski. Uczniowie od września wyróżniać się będą w szkole strojami sportowymi (dresy, kurtki, torby), jest też szansa, by już w te wakacje chłopcy pojechali na obóz sportowy w górach.

Testy sprawności fizycznej podzielone były na dwie części: badano sprawność fizyczną ogólną (szybkość, zwinność, siłę mięśni brzucha i siłę eksplozywną) oraz umiejętności typowo piłkarskie (żonglerka prawa i lewą nogą, prowadzenie piłki po slalomie ze strzałem do bramki, uderzenia piłki do bramki w biegu). Testy poprzedzone zostały badaniem wagi i wzrostu, sprawdzono także zaświadczenia lekarskie kandydatów. Testom przyglądali się z zainteresowaniem licznie przybyli rodzice oraz komisja, w skład której wchodzili m. in. nauczyciele wychowania fizycznego i szkolny psycholog. Wyniki sprawdzianu oraz lista uczniów przyjętych do klasy piłkarskiej zostaną ogłoszone już wkrótce, co nie oznacza, że rekrutacja została zakończona; z powodu kontuzji, której doznał jeszcze przed testami jeden z chłopców, oraz nieobecności kilku innych (wyjazd na „zieloną szkołę”) komisja zbierze się raz jeszcze i przeprowadzi testy ponownie. Będzie to także ostatnia szansa dla tych, którzy wciąż wahają się z podjęciem decyzji o nauce w klasie piłkarskiej.

Źródło: Zespół Szkół nr 1 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526