Arkady Fiedler w kolskiej Bibliotece

Autor: kurier-kolski.pl | 18.06.2014

Arkady Fidler w Kole 043Jak niedawno pisaliśmy, dzięki staraniom kolskich radnych Krzysztofa Mazurkiewicza i Jarosława Świdra do Koła przyjechał syn sławnego podróżnika Arkadego Fiedlera. Znamienity gość tego samego imienia i nazwiska co ojciec, zawitał nie tylko do Szkoły Podstawowej nr 5, która nosi imię Arkadego Fiedlera, ale też przybył na autorskie spotkanie z czytelnikami.

 

Urodzony w Londynie syn sławnego podróżnika, który towarzyszył ojcu ,aż w sześciu jego podróżach , współtwórca Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Z zamiłowania, też jak ojciec podróżnik i pisarz jak również polityk od 10 lat zasiadający w Sejmie. Spod jego pióra wyszło wiele książek ,w tym ostatnia „Majowie Reaktywacja”, które to były tematem autorskiego spotkania. Autor opowiadał jak powstała ta książka, jak mieszkał wśród tubylców, z nimi pracował, bawił się….To zupełnie inne życie niż w naszym kraju. Za 500 dolarów można żyć jak król….

Arkady Fidler w Kole 045

Arkady Fidler w Kole 046

Czytelnicy bardzo szczegółowo pytali o to co jadł, jakie są tamtejsze kobiety i czy życie w Ameryce na prawdę zaczyna się po 50-tce. Spotkanie trwało 1,5 godziny.

Opracowanie: M.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526