Arkady Fiedler w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 14.06.2014

Arkady Fidler w Kole 025Dzięki staraniom dwóch kolskich radnych miejskich: Krzysztofa Mazurkiewicza i Jarosława Świdra, do Koła zawitał znamienity gość – Arkady Fiedler, syn sławnego podróżnika o tym samym imieniu i nazwisku. Gorące przyjęcie zgotowali mu uczniowie i kadra nauczycielska ze Szkoły Podstawowej nr 5 noszącej imię Arkadego Fiedlera seniora.

 

Urodzony w Londynie syn znanego podróżnika towarzyszył ojcu w aż sześciu jego podróżach. Jest współtwórcą Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Z zamiłowania, podobnie jak ojciec, jest podróżnikiem i pisarzem. Spod jego pióra wyszło wiele książek ,w tym ostatnia „Majowie Reaktywacja”.

Arkady Fidler w Kole 031

Arkady Fidler w Kole 012

Arkady Fidler w Kole 008

Arkady Fidler w Kole 019

Arkady Fidler w Kole 018

Pisarz odwiedził w Kole Szkołę Podstawową Nr 5 im. A. Fiedlera, a więc imienia jego ojca. Młodzież na powitanie syna patrona przygotowała wspaniałą uroczystość. Były śpiewy i tańce indiańskie, recytacja wierszy, okazjonalna wystawa. Pisarz został wnikliwie przepytany ze swoich podróży. Każdy uczeń chciał wiedzieć, co trzeba robić, aby zostać podróżnikiem. Na wszystkie ,nawet te trudne pytania, podróżnik odpowiedział z dużą dozą humoru. Uczniom ,nauczycielom i dyrektorowi szkoły należą się duże podziękowania za tak ciepłe przyjęcie wyjątkowego gościa i wspaniałą oprawę uroczystości.

Arkady Fidler w Kole 017

Arkady Fidler w Kole 024

Na koniec Arkady Fiedler rozdał ponad 100 autografów i zaprosił do odwiedzenia jego ogrodu z repliką „Santa Marii”, która stoi w Muzeum. Dzieci odpowiedziały chórem: Jutro tam jedziemy….

– Trudno było nam się rozstać. Mamy nadzieję, że kolejna wizyta tak Arkadego Fiedlera nie nastąpi za 19 lat…Bo właśnie tyle szkoła czekała na odwiedziny syna swojego Patrona. Miło mi ,że mogłem przyczynić się do tego wspaniałego święta – powiedział radny Krzysztof Mazurkiewicz.

Opracowanie: M.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526