60. rocznica kapłaństwa, czyli 100 lat to za mało…

Autor: kurier-kolski.pl | 24.06.2014

Resize of IMG_104521 czerwca 2014 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kole przy ulicy Poniatowskiego odbyła się wyjątkowa uroczystość. W dniu tym obchodził swoją 60. rocznicą święceń kapłańskich ks. prałat Kazimierz Chłopecki – od 13 lat mieszkaniec i kapelan tego Domu.

 

Na ten niecodzienny jubileusz przybyło dużo zaproszonych gości. Wśród nich byli m.in. przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Pękacz, burmistrz Mieczysław Drożdżewski, była dyrektor DPS Anicetta Dudziak i obecna szefowa Mariola Rabsztyn – Frankowska, kapłani z kolskich kościołów i liczna rodzina Jubilata. Obecnością swoją zaszczycił także ks. Zygmunt Majdański z Sieradza.

Resize of IMG_1047

Resize of IMG_1067

Resize of IMG_1079

Resize of IMG_1135

Mszę świętą dziękczynną za 60 lat posługi kapłańskiej odprawił sam dostojny 88. letni Jubilat. Okazjonalne kazanie wygłosił ks. doktor habilitowany Marian Włosiński z Włocławka, który w lapidarnym skrócie przedstawił życiorys ks. Chłopeckiego, wspominając, że Szanowny Jubilat urodził się 11 listopada 1926 roku na Podolu, w miejscowości Zalesie, w parafii Jezierzany. Studiował w Seminarium we Włocławku. Święcenia przyjął 20 czerwca 1954 roku z rąk biskupa diecezjalnego włocławskiego Antoniego Pawłowskiego. Mszę św. prymicyjną ksiądz Jubilat odprawił w Niepokalanowie w 1954 roku.

Resize of IMG_1177

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy uroczystości przeszli do miejscowej stołówki, gdzie odbyła się dalsza część święta księdza Kazimierza. Tutaj kolscy kapłani, dyrektorzy DPS, znajomi oraz najbliższa rodzina wręczyli mu liczne wiązanki kwiatów oraz złożyli serdeczne życzenia, szczególnie dużo łask bożych. Oczywiście nie obyło się bez tortu, który miał przyjemność dzielić sam Jubilat.

Resize of IMG_1197

W międzyczasie o głos poprosił ks. kanonik Józef Wronkiewicz, który podziękował Jubilatowi za współpracę mówiąc m. in.: – Dzięki ks. Kazimierzowi jako parafia mamy o wiele mniej pracy, ponieważ właśnie on wyręcza nas w wielu sprawach, jak np. codzienne odprawianie Mszy świętej w Domu Opieki, spowiedź, udzielanie sakramentów świętych i inne posługi religijne.

Resize of IMG_1192

Resize of IMG_1198

Resize of IMG_1195

Resize of IMG_1199

Nie obyło się bez śpiewu „Sto lat” na cześć Jubilata. Część gości znała dalszy ciąg i śpiewała: ”100 lat to za mało, 150 by się zdało”.
Na koniec ks. prałat Kazimierz Chłopecki podziękował wszystkim zaproszonym gościom za pamięć i prosił Pana Boga o łaskę dla nich. Po konsumpcji goście poprosili o wspólne zdjęcia z Jubilatem, które na ich życzenie wykonałem i prezentuję.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526