Zaśpiewały na Dzień Matki

Autor: kurier-kolski.pl | 23.05.2014

IMG_0809Z okazji Dnia Matki w Domu Pomocy Społecznej w Kole przy ulicy Poniatowskiego, ponownie wystąpił gościnnie Zespół Ludowy „Grzegorzewianki” z Grzegorzewa.

 

Artyści ludowi w swoim repertuarze zaprezentowali pieśni biesiadne i ludowe, jak np. ”Głęboka studzienka”, „Kareta”, „Zerwany kwiat”, „Mama”, „Buduję domek” i inne, oraz zagraniczne, jak m.in.”Yialo”. Zespół przybył na występy w składzie 10 kobiet i 4 mężczyzn. Osobą prowadzącą, grającą jednocześnie na akordeonie i śpiewającą, była Małgorzata Stężewska. Piosenki mieszkańcom Domu bardzo się podobały i niektóre były nagradzane gorącymi oklaskami. „Grzegorzewianki” wystąpiły już po raz trzeci dla mieszkańców DPS.

IMG_0802

– Matki nie jest w stanie nikt zastąpić. Największy wkład w wychowanie dzieci ma ona. Mąż pomaga matce, ale głównym jego zadaniem jest praca i utrzymanie rodziny – powiedziała 82.letnia mieszkanka Domu Pani Emilia.
Natomiast kierowniczka zespołu Jadwiga Wypychowska nadmieniła: – Jak śpiewamy piosenki o matce, to żal ściska nam serce, a łzy same cisną się do oczu. Każde dziecko ma matkę i o jej dobrym sercu nie zapomni nawet za 100 lat.
Instruktorem muzycznym „Grzegorzewianek” jest Mariusz Andrzejewski. Na zakończenie goście złożyli serdeczne życzenia przybyłym paniom, a gospodarze odwdzięczyli się filiżanką kawy oraz pączkiem usmażonym w miejscowej stołówce.
(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526