Derby – Olimpia Koło –SKP Słupca 3:2 (0:1)

Autor: kurier-kolski.pl | 10.05.2014

Resize of IMG_0765Mecz derbowy okręgu konińskiego pomiędzy  Olimpią Koło, a SKP Słupca zakończył się wygraną naszych w stosunku 3:2.

Do przerwy Olimpia przegrywała   0:1 po strzeleniu gola przez Jakuba Woźniaka w 34. minucie. Po  zmianie stron w 62. minucie obrońca Olimpii Dawid Wiśniewski  z podania Zaborskiego zdobył wyrównanie na 1:1. Jest to kolejna bramka zdobyta przez tego zawodnika. Na zdobycie bramki przez gości czekaliśmy niecałe 5 minut, kiedy to Kamil Stefaniak zdobył ponownie prowadzenie dla swego zespołu. W  83. minucie Damian Kotkowski uzyskał wyrównanie na 2:2. Gdy do końca meczu pozostało już niewiele minut (13), trener Tomek Mikusik, aby ratować sytuację zmienił Mariusza Nieznalskiego i strzelił w 88. minucie zwycięskiego gola na 3:2. Trener pokazał swym młodszym kolegom, że nie należy rezygnować z walki, ale grać aż do końca.

Resize of IMG_0761

Resize of IMG_0753

Zdobyta bramka przez Tomka była ozdobą tego meczu. Gratulujemy panie Tomku. Jeśli chcemy kogoś nauczyć, musimy sami pokazać jak to się robi, i to się panu udało. Przykład godny naśladowania.  Mecz toczył się w przyjacielskiej i miłej atmosferze. Sędziował jako główny – Paweł Włoszczyński, asystenci – Eugeniusz Grzesiak i Arkadiusz Nowakowski.

Resize of IMG_0755

Resize of IMG_0775

A co powiedział o meczu kolski menadżer Jarek Kawka– Całe spotkanie mogło się podobać ponieważ obfitowało w wiele podbramkowych sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej strony. Cieszy  mnie jednak  fakt, że to my zachowaliśmy więcej zimnej krwi i wykorzystaliśmy o jedną sytuację więcej od zespołu słupeckiego i 3 punkty pozostały w Kole.

Resize of IMG_0759

Skład Olimpii Koło:  Robert Suliński, Paweł Powietrzyński, Radosław UrbaniakKamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski, Mariusz Nieznalski  (77 Tomasz Mikusik), Piotr MarańdaAriel Szczesiak (89 Miłosz Powietrzyński), Łukasz Kujawa, Mateusz Zaborski, Damian Kotkowski.

Skład SKP Słupca : Krzysztof SikorskiPatryk Krawiec, Daniel Bednarowicz, Piotr Andrzejczak, Jacek Mikołajczyk, Dariusz Gromanowski, Mateusz Duszyński, Michał Walerczyk, Michał Lorecki,  (75 Norbert Lorecki), Jakub Woźniak, Kamil Stefaniak.