Zabiegamy o elektorat „buntu”

Autor: kurier-kolski.pl | 19.04.2014

Dominik BrawataZ Dominikiem Brawatą – Przewodniczącym Oddziału Kongresu Nowej Prawicy w Kole, o historii powstania partii w naszym powiecie, jej celach i zamierzeniach,  rozmawia Michał Chojnacki.

 

–  Jak rozpoczęła się historia Kongresu Nowej Prawicy w Kole ?

– Historia naszego oddziału KNP Koło rozpoczęła się od spotkań w kolskich kawiarniach wiosną 2013 roku. Zorganizowałem pierwsze spotkanie, na które zaprosiłem ludzi o poglądach wolnorynkowych. Wspólnie zdecydowaliśmy, iż należy utworzyć struktury Nowej Prawicy w naszym mieście.

– Co wydarzyło się dalej?

– Dalej było już tylko lepiej. Zaczęło przybywać nam członków, zorganizowaliśmy spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem, redaktorem gazety „Najwyższy Czas”, później odbył się konwent, na którym wybraliśmy obecne władze oddziału, a na jesieni zaprosiliśmy do Koła, Konina, Turku i Słupcy Janusza Korwin-Mikkego. Ostatnio zorganizowaliśmy spotkanie z Prezesem również w Gnieźnie. Spotkania te przyczyniły się do rozrostu naszych struktur. Nasz oddział liczy obecnie około 40 członków i 10 osób zrzeszonych w sekcji młodzieżowej.

–  A jak wygląda wasze uczestnictwo w życiu naszego miasta?

– W grudniu wraz z kibicami Lecha Poznań z Koła zorganizowaliśmy Marsz Powstania Wielkopolskiego. W marcu w ramach Kolskiej Inicjatywy Patriotycznej współorganizowaliśmy I Kolski Tydzień Żołnierzy Wyklętych. W międzyczasie regularnie pojawiamy się na sesjach Rady Miasta, a obecnie przygotowujemy się do kampanii do Parlamentu Europejskiego.

–  Czy ktoś ze struktur KNP Koło startuje w tych wyborach ?

– Tak, z Koła mamy jednego kandydata. Jest nim Dawid Indrzejczak.

– Który z postulatów głoszonych przez Kongres Nowej Prawicy jest dla Pana najważniejszy i czy zgadza się Pan ze wszystkimi poglądami Pana Janusza Korwin-Mikkego?

– Oczywiście ten, który mówi o gospodarce wolnorynkowej. Uważam, że jest to jeden z naszych najważniejszych postulatów. Chcemy, aby każdy człowiek mógł wziąć sprawy w swoje ręce, a polskie państwo mu w tym nie przeszkadzało. Musimy iść tą drogą, ponieważ socjalizm panuje w Polsce od dwudziestu lat, a sytuacja wcale się nie polepsza, można by rzec, że się nawet pogarsza.  Jeśli chodzi o poglądy Pana Prezesa, to zgadzam się z nim w 99%. Nie da się pogodzić naszych wszystkich poglądów, to jest naturalne i jak najbardziej normalne.

– Jak zauważyłem członkowie waszej partii to ludzie młodzi, wykształceni, studenci. O jaki elektorat zabiegacie ?

– Zabiegamy przede wszystkim o tak zwany elektorat „buntu”- czyli ludzi młodych, którym nie podoba się obecna rzeczywistość i nie widzą perspektyw na dalsze życie w naszym kraju. Chcemy również dotrzeć do elektoratu unio-sceptycznego, który sprzeciwia się obecnym planom federalizacji Unii Europejskiej. Sprzeciwiamy się też bzdurnym dyrektywom przez nią wydawanym, jak np: o ilości wody  spłukiwanej w toalecie, krzywości banana, czy zakazie wędzenia wędlin. Najnowszy pomysł UE mówi o tym, że TIR-y będą musiały mieć nowe, bardziej opływowe kabiny. Zastanawiam się tylko, kto za to zapłaci.

Ważną grupą, na której nam bardzo zależy są też przedsiębiorcy, którzy chcą utrzymywać siebie i swoje rodziny, a nie rozrastające się ciągle państwo i jego biurokrację.

–  Czy to prawda, że wasza partia popiera karę śmierci?

– Tak to prawda. Uważamy, że każdy kto zabił drugiego człowieka z premedytacją i umyślnie, zasługuje na karę śmierci. W państwie rządzonym przez KNP nie było by takich przypadków jak Breivik czy Trynkiewicz, który wychodzi po 25 latach z więzienia, a państwo polskie i nasz wymiar sprawiedliwości nie wiedzą co z nim zrobić. Przypomnę raz jeszcze, że kara ta będzie dla osób, które popełniły dany czyn umyślnie i zabiły drugiego człowieka z zimną krwią. Nie będzie to oczywiście kara dla tych, którzy popełnili dany czyn nieumyślnie jak np.: w wypadku samochodowym.

– W sondażach wasza partia ociera się o próg 5 procent. Czy uważa Pan, że w nadchodzących wyborach przekroczycie wymagana 5 procent ?

– Oczywiście, od pewnego czasu nasze wyniki w sondażach sukcesywnie rosną i regularnie przekraczają ten magiczny próg wyborczy. Więc jestem przekonany, że w najbliższych wyborach przekroczymy 5%.

–  Gdzie jest siedziba waszej partii?

– Znajduje się ona na ulicy Poniatowskiego 7 (I piętro), a dyżury są w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca w godz. 16-18.

– Dziękuję za rozmowę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526