Spotkanie z udziałem kolskich rzemieślników

Autor: kurier-kolski.pl | 08.04.2014

WIR Konin2Swoje małe święto mieli w piątek 2. kwietnia rzemieślnicy z regionu konińskiego. Przed corocznym Walnym Zgromadzeniem Przedstawicieli Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu odbywają się w poszczególnych regionach działania WIR spotkania regionalne z udziałem delegatów na Walne Zgromadzenie Przedstawicieli z poszczególnych organizacji cechowych i spółdzielczych. W konińskim spotkaniu  udział wzięli przedstawiciele cechów z Konina, Turku, Słupcy i Koła i przedstawicielka jedynej działającej jeszcze Spółdzielni Rzemieślniczej z Koła.

 

Uczestniczący w spotkaniu – Prezes Izby Jerzy Bartnik i dyrektor Izby Tomasz Wika omówili zagadnienia jakimi zajmował się samorząd rzemiosła w upływającej kadencji. Przedstawili też wyzwania przed jakimi w czasie kryzysu stoi rzemiosło. Jednymi z ważniejszych są sprawy szkolenia uczniów w tzw. „dualnym systemie”, czyli  w publicznej szkole i prywatnym zakładzie rzemieślniczym. Według ich oceny stan obecny jest zatrważający. Eksperymenty Ministerstwa Szkolnictwa doprowadziły do sytuacji braku wykwalifikowanych fachowców na rynku pracy.

WIR Konin3

WIR Konin1

WIR Konin4

WIR Konin6

WIR Konin7

WIR Konin8

WIR Konin5

Celem spotkania było też wyłonienie kandydatów do władz WIR na nową kadencję. Cech Rzemiosł Różnych w Kole będzie reprezentował w WIR Starszy Cechu Sylwester Bugaj – wybrany został do Odwoławczego Sądu Koleżeńskiego. Formalnie Walne Zgromadzenie Przedstawicieli, które w roku bieżącym odbędzie się w Poznaniu 27 maja, zatwierdzi wyniki wyborów regionalnych do Rady Izby, Komisji Rewizyjnej i Odwoławczego Sądy Rzemieślniczego oraz dokona wyboru Prezesa Izby, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej  Przewodniczącego Odwoławczego Sądu Rzemieślniczego oraz delegatów WIR na Kongres Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Tekst i foto: Marceli Uciński – Cech Rzemiosł Różnych Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526