Policjanci drogówki z Koła gasili płonący dom

Autor: kurier-kolski.pl | 02.04.2014

123W niedzielne popołudnie kolscy policjanci drogówki patrolujący teren powiatu spontanicznie pomogli w gaszeniu płonącego budynku mieszkalnego w jednej z miejscowości w Gminie Dąbie. Funkcjonariusze nie bacząc na niebezpieczeństwo pośpieszyli z pomocą w ratowaniu mienia, będącego życiowym dorobkiem poszkodowanych osób.

 

30 marca około godz. 16:50 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kole podczas patrolu terenu Gminy Dąbie zauważyli unoszący się nad jednym z gospodarstw gęsty, czarny dym. Funkcjonariusze natychmiast udali się w tym kierunku, a kiedy przybyli na miejsce zastali płonący dom jednorodzinny oraz mieszkańców usiłujących gasić płomienie ognia.

Stróże prawa powiadomili o pożarze Straż Pożarną oraz niezwłocznie przyłączyli się do akcji gaśniczej. Podczas walki z żywiołem za pomocą węża ogrodowego i pojemników na wodę mundurowi wspólnie mieszkańcami płonącego budynku gasili zarzewie ognia, które znajdowało się na strychu budynku. Funkcjonariusze zadbali także o udrożnienie przejazdu dla jadących zastępów Straży Pożarnej, wypychając auta znajdujące się przy płonącym domu w bezpieczne miejsce. Po przybyciu strażaków ogień został całkowicie ugaszony. Okazało się, że przyczyną pojawienia się płomieni ognia na strychu budynku było zwarcie instalacji elektrycznej.

Dzięki szybkiej reakcji będących w pobliżu funkcjonariuszy kolskiej drogówki i ich pomocy w gaszeniu ognia, znacznie ograniczone zostały straty w mieniu, a płomienie nie rozprzestrzeniły się na pozostałe pomieszczenia w budynku. Taka postawa zasługuje na pochwałę i naśladowanie.

Źródło: Rzecznik Prasowy KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526