Bierzmowanie w farze

Autor: kurier-kolski.pl | 24.04.2014

IMG_0530W ostatni wtorek, 22 kwietnia br, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, 80. uczennic i uczniów z Zespołu Szkół nr 1, ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 3 oraz z Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Kole, przystąpiło do sakramentu bierzmowania.

 

W uroczystości wzięli udział kapłani z dekanatu kolskiego pierwszego i drugiego oraz rodzice, świadkowie i zaproszeni goście. Głównym celebransem uroczystej Mszy św., którą uświetnił swoim śpiewem parafialny Chór „Lutnia” pod dyrekcją Jana Kordylewskiego, był ks. Biskup Ordynariusz Wiesław Mering.

IMG_0500

IMG_0505

Przed rozpoczęciem uroczystości księdza biskupa powitali w imieniu uczniów przedstawiciele rodziców i uczniowie, wręczając wiązankę kwiatów. Zarówno uczniowie jak i proboszcz ks. Józef Wronkiewicz prosili go o udzielenie aktu bierzmowania słowami: „proszę księdza biskupa, aby przecz włożenie swoich rąk udzielił młodzieży mocy Ducha Świętego, aby ci młodzi ludzie byli mocni w wierze i jej wyznawcami.”

IMG_0519

IMG_0543

W homilii Jego Ekscelencja zwrócił się do zebranej młodzieży, mówiąc m.in.: – Musicie pamiętać o tym, że Pan Jezus jest Synem Boga. Umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Udowodnił, że jest Synem Najwyższego trzeciego dnia zmartwychwstając.

Po wygłoszonej homilii gimnazjaliści podchodzili do duszpasterza diecezji, który kładł dłonie na ich głowach i namaszczał ich. Po kazaniu uczniowie wznieśli modły do Pana Boga, obiecując, że zawsze będą wierni przykazaniom Bożym.

IMG_0524

Na zakończenie uroczystości uczniowie i rodzice w imieniu całej społeczności uczniowskiej podziękowali księdzu biskupowi za udzielenie sakramentu. Gospodarz parafii podziękował wiernym za przybycie, wyraził słowa wdzięczności młodzieży za wyznanie wiary chrześcijańskiej, podziękował także ks. Maksymilianowi Skorkowi oraz katechetom za przygotowanie uczniów do tego Sakramentu, a księdzu biskupowi za prowadzenie uroczystości i wygłoszone Słowo Boże. Końcowym akcentem uroczystości było udzielenie wiernym błogosławieństwa przez biskupa.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526