9. rocznica śmierci Jana Pawła II w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 02.04.2014

Resize of IMG_0292W 9.rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole uczniowie należącego do Zespołu Szkół nr 1 w Kole Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II przygotowali program słowno muzyczny poświęcony życiu i działalności Wielkiego Polaka.

 

Mszy św. w intencji Papieża przewodniczył proboszcz parafii z kolskiej fary ks. kanonik Józef Wronkiewicz, a celebrantami byli ks. prałat Janusz Ogrodowczyk – proboszcz Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z ulicy Blizna oraz Ojciec Gwardian kolskiego klasztoru OO. Bernardynów Oswald Jasielski.

Resize of IMG_0339

Resize of IMG_0290

Resize of IMG_0322

Resize of IMG_0315

Jeszcze przed rozpoczęciem Mszy, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kole przedstawili zebranym w kolskiej farze widzom wzruszający montaż słono-muzyczny opisujący życie i działalność patrona ich szkoły. Nie zabrakło wspomnień i wierszy, znakomicie wykonanych pieśni, a ozdobą były utwory na flet i skrzypce zagrane przez utalentowanych uczniów placówki.

Resize of IMG_0340

W kazaniu ksiądz kanonik podkreślił znaczącą rolę Ojca Świętego w utrzymaniu pokoju na świecie. Oprócz tego powiedział m.in.: – Ojciec Święty Jan Paweł II był świadkiem życia, miłością i prawdą. Głosił słowami i swoim postępowaniem, że życiu należy podporządkować wszystko. Jan Paweł II przekazał nam wiele wspaniałych rzeczy, których nie wolno zmarnować. Wykorzystajmy bogactwo Jego nauczania.

Resize of IMG_0357

Występom młodzieży towarzyszył biały gołąbek – symbol pokoju, a po zakończeniu Eucharystii ponad setka gołębi wzbiła się w powietrze, frunąc ponad farą. Po Mszy św. poczty sztandarowe ze wszystkich kolskich szkół, a także harcerze i kombatanci, udali się pod  kolski Ratusz Miejski, by tam złożyć kwiaty pod tablicą pamiątkową upamiętniającą Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Miasta Koła.

Resize of IMG_0368

Resize of IMG_0373

Resize of IMG_0379

Na zakończenie do zebranych przemówił burmistrz Mieczysław Drożdżewski, który zaznaczył, że my, Polacy, powinniśmy być dumni z takiego Papieża, z którego zdaniem liczyli się wszyscy. Po wysłuchaniu hymnu wszyscy rozeszli się do szkół na lekcje, gdzie nauczyciele kontynuowali dalsze rozmowy na temat Polaka, który niedługo zostanie Świętym.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526