Zbyt mała pomoc władz dla kolskiej Orkiestry

Autor: kurier-kolski.pl | 22.03.2014

walne orkiestry12Doroczne Walne Zebranie Orkiestry Dętej OSP w Kole za nami. Jak co roku nie obyło się bez emocji, czy – w ocenie członków orkiestry – Zarząd należycie pracował i czy dostanie absolutorium. W spotkaniu wzięło udział ponad połowa druhów, a tym samym Walne Zebranie mogło spokojnie obradować i podejmować decyzje.

 

Walne Zebranie obradowało w sobotę 15.marca w siedzibie orkiestry w obiekcie MOSiR na stadionie miejskim. Zebranych powitał prezes Jerzy Budka. Na prowadzącego wybrano zastępcę prezesa Jerzego Przybylskiego i to dzięki niemu zebranie przebiegło bardzo sprawnie.

3a1

walne orkiestry5

walne orkiestry3

Na początek prezes Budka przedstawił sprawozdanie z działalności zespołu w minionym roku. Orkiestra wystąpiła w 24 koncertach –  imprezach i uroczystościach patriotyczno-religijnych. Najważniejsze z nich to udział w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Wiśle, gdzie orkiestra zajęła czwarte miejsce, udział w Koncercie Chórów i Orkiestr poświęconym papieżowi Janowi Pawłowi II w Licheniu i doroczny Koncert Noworoczny z udziałem gwiazdy, którą był kabaret RAK. Swoje sprawozdania przedstawili przewodniczący komisji: sprawozdanie finansowe skarbnik orkiestry Krzysztof Kurczoba, sprawozdanie komisji rewizyjnej jej przewodniczący Piotr Prószyński. Zebrani głosowali nad absolutorium dla Zarządu. Jednogłośny wynik „ZA” świadczy, że Zarząd Orkiestry pracował  zgodnie z oczekiwaniem członków. W wyborach uzupełniających wybrano do Zarządu Krzysztofa Olejniczaka, będzie on pełnił funkcję pomocnika gospodarza.

walne orkiestry13

walne orkiestry6

Jednym z ważnych elementów dorocznych spotkań orkiestry to dyskusja i wolne wnioski. Głos zabrał Krzysztof Lityński – dyrygent orkiestry. Podziękował wszystkim za pracę społeczną, a szczególnie tym, którzy sumiennie uczestniczą w próbach. Swoje uznanie dla pracy i osiągnięć wyraził też uczestniczący w spotkaniu komendant gminny OSP Józef Błaszczyk.

walne orkiestry1

walne orkiestry4

walne orkiestry7

walne orkiestry8

walne orkiestry11

W trakcie spotkania najwięcej emocji wywołały niezrealizowane plany, a szczególnie zapowiadany wyjazd do Australii. Według prezesa Budki zasadniczą i główną przeszkodą był brak środków finansowych:
– Oczekiwane wsparcie miasta i powiatu okazało się tylko marzeniem, tak jak marzeniem pozostaje udział w Walnym Zebraniu orkiestry przedstawicieli Zarządu Powiatowego OSP i przedstawiciela Starostwa Kolskiego. Nietrudno zauważyć, że dla powiatu orkiestra potrzebna jest dla uświetnienia imprez organizowanych przez starostwo i ma tylko takie znaczenie by się jej osiągnięciami pochwalić – powiedział prezes Budka. Trudna sytuacja finansowa zmusi orkiestrę do innych rozwiązań. Na razie nie wiadomo jakie to będą decyzje.

Mimo trudności druhowie nie zamierzają się poddać. Już teraz przygotowują się do występów. Najbliższy to konkurs w Konopiskach i wyjazd na Festiwal Orkiestr Dętych  do Czech.

Tekst i foto: Marceli Uciński – sekretarz Orkiestry
Tytuł pochodzi od Redakcji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526