Takie akcje będą częściej!

Autor: kurier-kolski.pl | 04.03.2014

rdW ostatni piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kole przeprowadzili wzmożone działania pt: „Alkohol i Narkotyki”. Podczas akcji ukierunkowanej na eliminowanie nietrzeźwych kierowców z ruchu drogowego, policjanci sprawdzili stan trzeźwości 706 kierujących pojazdami oraz zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów. Jak zapowiada rzecznik prasowy kolskiej Policji, takie akcje będą przeprowadzane na naszym terenie częściej.

 

Policjanci kolskiej drogówki podczas 24 godzinnej akcji poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 706 uczestników ruchu drogowego. W czterech przypadkach podczas kontroli rowerzystów, policyjne alco-testy wykazały obecność alkoholu w organizmie kierujących.

Pierwszy z zatrzymanych rowerzystów miał w organizmie ponad 2,3 promila. 47-latni mieszkanie Koła został zatrzymany o godz. 11:00 na ul. Toruńskiej. Cztery godziny później, także na ul. Toruńskiej, został zatrzymany mieszkaniec Gminy Kościelec, który „wydmuchał” ponad 2,5 promila alkoholu. Około 21:30 tym razem na ul. Broniewskiego jechał 59-letni mieszkaniec Koła z 1,2 promilem alkoholu w organizmie. Ostatni z amatorów jazdy rowerem pod wpływem alkoholu zatrzymany został w sobotni poranek w miejscowości Powiercie. Tym razem 49-letni rowerzysta wydmuchał prawie 2 promile.

Policjanci podczas działań zwracali nie tylko uwagę na trzeźwość kierujących, ale także na wykroczenia w ruchu drogowym, w wyniku czego mundurowi nałożyli 19 mandatów karnych na osoby, które nie zapięły pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

– Przypominamy, że akcja nie została przeprowadzona jednorazowo – mówi rzecznik prasowy kolskiej Policji st. sierż. Józef Jóźwiak – Podobne działania policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole będą przeprowadzać cyklicznie.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Janusz
Janusz
10 lat temu

Żadnej łaski nie robią.
To ich zawód i za to im płacą.
Takie kontrole, powinny być częstsze, nie tylko od piątku.
Ale, dzięki im i za to – będziemy się czuli bezpieczniej na drogach.
Pijaczków na dwóch gazach – powinno się eliminować i srogo karać.
A prawko powinno się zabierać dożywotnio, ale na razie to tylko projekt w rękach posłów – mam nadzieję że go w niedługim czasie dopracują i wprowadzą w życie.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526