Mistrz został wybrany

Autor: kurier-kolski.pl | 14.03.2014

DSCF0055W drugi wtorek marca – w Filii dla Dzieci – odbyła się XIII edycja konkursu czytelniczego: „WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA POWIATU KOLSKIEGO”. Celem konkursu było krzewienie kultury słowa, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz popularyzacja mody na czytanie.

 

W konkursie uczestniczyli szóstoklasiści ze Szkół Podstawowych: nr 1, nr 3 w Kole; Bogusławicach oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Zadaniem jakie przed nimi postawiono była prezentacja fragmentu wybranej przez Organizatora książki „Czarny Maciek i wenecki starodruk”. Tegoroczna edycja konkursu miała charakter wyjątkowy. Obradom Jury przewodniczył Dariusz Rekosz, autor czytanej przez uczestników książki.

DSCF0054

DSCF0051

Gwoli przypomnienia: Dariusz Rekosz – autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych. Twórca słuchowisk radiowych i felietonista. Swoją przygodę z książką rozpoczął od przygód Morsa i Pinky, a później w „Szyfrze Jana Matejki” przedstawił alternatywną historię Polski. Za opowiadanie „Tajemnica Neptuna” otrzymał grand prix w konkursie „Kryminał Gdański”. Autor „Czarnego Maćka” i „Siostrzyczki” oraz bestsellerowej pozycji „Zamach na Muzeum Hansa Klossa” i równie udanej „Piłka Nożna. O co w tym wszystkim chodzi?”. Problemy młodych ludzi najlepiej ujął w powieści „Pocztówka z Toronto”. Honorowy Ambasador Literatury Dla Dzieci i Młodzieży, Kampanii Mama, Tata &… Myself?

Dariusz Rekosz jest laureatem dorocznej nagrody (2010) za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Nominowany w 2011 i 2013 do dorocznej nagrody Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza „Złoty Laur im. Adama Piwowara”. Nominowany do nagrody „Człowiek Roku 2013 w Dąbrowie Górniczej”. Jego książka – „Detektywów para – Jacek i Barbara. Tajemnicza szafa” – uzyskała tytuł: Najlepsza Książka na Lato 2012, w kategorii „Dla Dzieci”, w plebiscycie internetowym portalu Granice.pl. Natomiast „Skarb królów” doczekał się umowy na ekranizację.

Specjalizuje się w kryminałach, thrillerach i współczesnej sensacji okraszonej dobrym humorem oraz znakomitymi dialogami. Z wykształcenia – informatyk. Z zamiłowania – animator kultury.

DSCF0048

Jury powołane przez Organizatora  w składzie: Dariusz Rekosz – przewodniczący, członkowie – Zofia Janiszewska, Anna Pietruszka, oceniało: wyrazistość czytania, płynność, bezbłędność, intonację, rozumienie tekstu.

DSCF0047

Laureatem konkursu został: Adam Zawada ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole. Zwycięzca otrzymał nagrody książkowe ufundowane przez Organizatora oraz Dariusza Rekosza. Pisarz był też fundatorem nagród dla wyróżnionych: Niny Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, Zofii Tomczyk oraz Wiktorii Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole. Nagrody książkowe wręczono także pozostałym uczestnikom głośnego czytania.

Źródło: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526