Klasa sportowa znów na Orliku

Autor: kurier-kolski.pl | 28.03.2014

Zdjęcie główneCiepła aura sprzyja sportowcom: już ponad miesiąc temu – zaraz po feriach zimowych, gdy tylko stopniał śnieg, uczniowie klasy piłkarskiej Zespołu Szkół nr 1 w Kole powrócili na boisko Orlik przy ul. Dąbrowskiego. Czy to mglisty poranek, czy słoneczne popołudnie, młodzi piłkarze podnoszą swe umiejętności pod okiem wychowawcy i trenera p. Piotra Krzyżanowskiego.

 

Odwiedziliśmy dziś z aparatem młodych piłkarzy podczas treningu na Orliku. Po kilku tygodniach zajęć w szkolnej sali gimnastycznej oraz hali MOSiR, młodzi sportowcy z radością wrócili na boiska na otwartym powietrzu. Zajęcia w grupach prowadzone są najnowszą metodą nauczania gry w piłkę nożną na świecie – COERVER. Dzięki tej metodzie na każdym treningu kształtowane są wszystkie elementy piłkarskiego rzemiosła, a główny nacisk kładziony jest na technikę gry. Ważne też, że młodzi sportowcy nie zapominają o tym, co najważniejsze, czyli o nauce. Średnia klasy za I półrocze bieżącego roku szkolnego to 3.97, a średnia najlepszego ucznia w klasie – 4,93. Jest to dobry przykład, że intensywne treningi można z powodzeniem pogodzić ze zdobywaniem wiedzy.

fot 6

fot 1

fot 3

fot 2

fot 4

W chwili obecnej trwa nabór do kolejnego rocznika – klasy pierwszej gimnazjum dla uczniów urodzonych w 2001 roku. Zainteresowanie nauką w tworzonej od września 2014 roku klasie sportowej jest spore, cieszą też – co podkreśla dyrektor szkoły Lech Brzeziński – podania o przyjęcie do oddziału sportowego złożone przez dziewczęta. Przypomnijmy bowiem, że w Koninie istnieje od wielu lat jeden z najlepszych w Polsce kobiecych klubów piłkarskich „Medyk”, gdzie młode piłkarki będą mogły kontynuować sportową karierę.

Źródło: ZS nr 1 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526