Bezbramkowy remis Olimpii

Autor: kurier-kolski.pl | 22.03.2014

Resize of IMG_0107W ostatnim meczu  kontrolnym  IV grupy południowej Olimpia Koło podejmowała zespół MGLKS  Termy Uniejów. Wynik meczu  0:0 sprawiedliwy, gra wyrównana choć każda z drużyn miała szansę zdobycia przynajmniej jednej bramki.

Zespół z Uniejowa to zupełnie przyzwoicie grająca drużyna, która ma dobrego bramkarza.  Piłkarze grają w Łódzkiej Lidze w klasie okręgowej i zajmują 11. miejsce. W rundzie jesiennej rozegrali 15. meczy zdobywając 18. punktów, strzelając 32. bramki, tracąc 27.Poziomem gry Terma dorównywała IV ligowej ekipie z Koła.

Resize of IMG_0131

Olimpia pierwszy mecz rozegrała w prawie w  pełnym składzie. Zabrakło tylko nowego nabytku Zborowskiego z Polonii Golina. Zagrał natomiast wychowanek Olimpii Łukasz Kujawa, który był najbliższy zdobycia gola. W 63. minucie otrzymał podanie w środkowej strofie boiska, minął 4 zawodników niczym tyczki slalomowe i będąc sam na sam z bramkarzem strzelił mu prosto w nogi. Była to 100 procentowa sytuacja niewykorzystana. W 70. minucie silny strzał oddali goście, ale Suliński wyciągnął się jak struna i chwycił piłkę. Kolanie pod koniec meczu próbowali strzałów z dystansu (Kawka 3 razy, ale nie strzelił niestety bramki na swoje 35. urodziny). Mecz toczył się w przyjaznej atmosferze, obyło się bez złośliwych fauli.

W najbliższą sobotę 29 marca o godzinie 15:00 podejmować będzie LKS Ślesin.

Skład Olimpii: Suliński (70 Szymański, Urbaniak, Wisniewski , Kwiatkowski, Rutkowski, Nieznalski, Kujawa, Szczesiak, Marańda, Kawka (70 Powietrzyński), Kotkowski (70 Jaroszewski).