Aresztowania w Kole i Kłodawie

Autor: kurier-kolski.pl | 21.03.2014

cela2Dzień po dniu policjanci w Kole i w Kłodawie dokonali zatrzymań: w stolicy powiatu jednej osoby, a w „stolicy soli” aż 4 osób. Mężczyznom grozi do 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

16 marca funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Kole zatrzymali 28-letniego mieszkańca Koła, który naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Pijany awanturnik został zatrzymany w kolskim areszcie, a następnie usłyszał zarzuty, za które może trafić do więzienia na 3 lata.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w jednej z restauracji na terenie gminy Kościelec. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kliencie, który awanturuje się i ubliża gościom oraz pracownikom lokalu. Gdy policjanci przyjechali na miejsce interwencji agresja nietrzeźwego mężczyzny została skierowana na funkcjonariuszy. Pijany 28-latek został obezwładniony i zatrzymany. Zostały postawione jemu również zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia interweniujących funkcjonariuszy. Teraz zatrzymany mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem i może trafić do więzienia na trzy lata.

pobicieKilka dni wcześniej Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dotkliwie pobili mieszkańca Kłodawy. Zatrzymani przestępcy najbliższe 3 miesiące spędzą w policyjnym areszcie, a za popełnione czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu jednego z mieszkańców Kłodawy. W toku czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że wieczorem 11 marca dwóch mieszkańców Kłodawy używając przemocy fizycznej zabrali z kieszeni swojej ofiary pieniądze w kwocie 75 złotych, a następnie powiadomili swoich kolegów, którzy zabrali pokrzywdzonego mężczyznę do auta ,gdzie kolejny raz został pobity.

Policjanci zajmujący się tą sprawą zatrzymali czterech sprawców. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Kłodawy w wieku od 25 do 33 lat, którzy już wcześniej byli karani za inne przestępstwa. Prawdopodobnie powodem takiego zachowania sprawców było podejrzenie, że pobity przez nich mężczyzna ukradł jednemu z napastnikowi nawigację GPS.

Sąd Rejonowy w Kole na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec napastników środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Sprawcom pobicia grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526