2 lata okradał altanki w Kole aż… wpadł!

Autor: kurier-kolski.pl | 10.03.2014

zatrzymany2Kolscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku i przedstawili 8 zarzutów 34-letniemu mieszkańcowi Koła, który w latach 2012 – 2013 wielokrotnie włamywał się do altan mieszczących się na terenie ogródków działkowych na terenie naszego miasta. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
Do zatrzymania seryjnego włamywacza do altan i budynków znajdujących się na terenie ogródków działkowych w Kole doszło 26. lutego. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku w chwili popełniania przestępstwa – podczas kradzieży siatki ogrodzeniowej wokół jednej z posesji w Kole. Złodziej w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, w związku z czym noc spędził w kolskim areszcie.

W tym czasie sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy powiązali kradzież siatki ogrodzeniowej z włamaniami do pomieszczeń na terenie ogródków działkowych w Kole w latach 2012-2013. Po wytrzeźwieniu 34-latka, przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia.

Mieszkaniec Koła stanie teraz przed Sądem, gdzie odpowie za swoje czyny, za które grozi do 10 lat więzienia. Policjanci ustalili również, że mężczyzna miał już wcześniej konflikt z prawem za podobne kradzieże i odbył dwuletni wyrok pozbawienia wolności.

Źródło: Rzecznik Prasowy KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526