Pani trener „Lecha Poznań” w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 08.02.2014

6 lutego br. na zaproszenie jednego z rodziców i Zarządu Klubu MKS Olimpii Koło, przybyła do naszego miasta trener zespołów młodzieżowych „Lecha Poznań” Dagmara Zawadzka. Na trening z nią przybyło ponad 30 zawodników, a na trybunach zasiedli ich rodzice.

 

 

Celem wizyty było porównanie treningów między renomowanym klubem, jakim jest „Lech”, a Żakami (grupa naborowa) Olimpii Koło.  – W Kole dużo jest chętnych do uprawiania piłki nożnej, zauważyłam  także kilka talentów – mówi trener w spódnicy.

Dagmara Zawadzka pochodzi z okolic Łodzi, a naukę pobierała w Poznaniu. W swojej karierze sportowej grała w „Warcie Sieradz”, „Medyku Konin”, „Poznaniaku Poznań” i „Koziołku Poznań”. Z piłką zetknęła się przypadkowo w pierwszej klasie Liceum. I tak to się zaczęło.  Jako swój największy sukces wymienia zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorek, Mistrzostwo Polski w Piłce Halowej i  zdobycie Pucharu Polski. Wszystko w „Medyku Konin”.

– Chłopcy z „Olimpii” pokazali się z jak najlepszej strony. Są sprawni fizycznie, chętni do ćwiczeń. Przed nimi wiele pracy, ale widzę dużej klasy piłkarzy. Być może nawiążemy współpracę między naszymi klubami – mówi Dagmara Zawadzka.

Pani trener jest nauczycielką, uczy wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 78 w Poznaniu.  Poza tym trenuje w „Koziołku Poznań” i poznańskim „Lechu”.

– Ponieważ mamy ferie, frekwencja nie była tu 100-procentowa (część dzieci wyjechała na zimowiska), ale zarejestrowanych mamy ponad 60. młodych kopaczy – mówi trener maluchów Marcin Mielczarek, a stojący obok Mariusz Nieznalski dodaje, że chłopcy nauczyli się słuchać i byli bardziej zdyscyplinowani.

– Dziękujemy Pani trener Dagmarze za bezinteresowne przybycie do Koła i przeprowadzenie zajęć  dla naszych najmłodszych adeptów piłki nożnej, ale również chcieliśmy podziękować Pani Chojnackiej, mamie jednego z chłopców trenujących w naszym klubie, za pomysł i  koordynację całego przedsięwzięcia – dopowiedział w imieniu zarządu klubu Jarek Kawka.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526