Namaszczenie chorych w DPS

Autor: kurier-kolski.pl | 16.02.2014

W ramach XXII Światowego Dnia Chorych, ustanowionego przez Jana Pawła II w kaplicy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Poniatowskiego w Kole, została sprawowana Msza św. w intencji mieszkańców DPS.

 

11 lutego, w święto Matki Bożej z Lourdes, od 22. lat obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Mszę św. celebrował ks. prałat Kazimierz Chłopecki, który jest jednocześnie kapelanem mieszkańców Domu. Na uroczystość przybyła dyrektor placówki Mariola Frankowska-Rabsztyn wraz z personelem Domu.

W kazaniu ks. prałat Chłopecki powiedział m.in.: – Dziś zostaniecie  namaszczeni olejem świętym. Przyjmijcie to jako świadectwo o miłości do Syna Bożego. Przyjmując  ten sakrament musimy wiedzieć, że jesteśmy grzeszni. Pan Jezus nauczał, że człowiekiem grzechu jest każdy. Chrystus mówił, że jeśli ktoś śmie powiedzieć, że nie ma grzechu, byłby kłamcą.

Ksiądz Kazimierz zachęcał chorych by z radością przyjmowali krzyż, cierpienia i choroby.

Po Słowie Bożym mieszkańcy i pracownicy Domu przyjęli sakrament namaszczenia chorych. Ci którzy mogli chodzić pochodzili do kapłana. Do chorych na wózkach i leżących kapelan podchodził i czynił swą powinność.

– XXII Światowy Dzień Chorego przeżywany w naszym Domu pozostanie na długo w pamięci naszych mieszkańców i pracowników. Kapelan ks. Kazimierz Chłopecki wniósł wiele dobrego dla mieszkańców naszego Domu – powiedziała dyrektor Mariola Frankowska-Rabsztyn.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526