Na ogrodzenie jest, na działalność zbyt mało

Autor: kurier-kolski.pl | 10.02.2014

Minął półmetek przerwy w rozgrywkach IV ligi. Czas podsumować miniony okres oraz powiedzieć coś o planach na przyszłość, bo Olimpia jest bardzo osłabiona. Z Jarosławem Kawką rozmawia o tym Michał Chojnacki.

 

– Czy jest pan optymistą przed czekającą nas rewanżową rundą ?
– Przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 rozpoczęły się zgodnie z planem. Cały cykl przygotowań spędzimy na własnych obiektach oraz sali w Powierciu. Trenujemy 4 razy w tygodniu, plus w każdy weekend mecz kontrolny. Oczywiście, że jestem optymistą, ale realnie patrząc na dzień dzisiejszy stać nas na 10. miejsce w ligowej tabeli.

– Na co trener Mikusik zwracał szczególną uwagę podczas zajęć?
– W pierwszym cyklu przygotowań największy nacisk trener kładzie na przygotowanie motoryczne (siłę i wytrzymałość).

– Czy młodzież tęskniła już za piłką? Jakie nastroje w ekipie?
– Nastroje w ekipie są dobre. Młodzież jest bardziej niż zadowolona, ponieważ po rezygnacji z gry kilku zawodników upatrzyła swoją szansę na grę w podstawowej jedenastce. Wiedzą, że u trenera Mikusika muszą ciężko pracować by pozyskać jego zaufanie.

– Najważniejsze pytanie. Jakie zmiany w drużynie, kto przybył, kto ubył? Jaka frekwencja na treningach?
– Na chwilę obecną buty na kołku zawiesili: Piotr Krzyżanowski i Mateusz Trzmielewski. Na testach w Sokole Kleczew przebywa Michał Rutkowski, natomiast w Górniku Konin Filip Szymański. Szeregi nasze zasili: Łukasz Wróbel, wychowanek, w ostatnim okresie reprezentował barwy Błękitni Mąkolno, Dariusz Walasek. Grupa juniorów: Kacper Chojnacki, Dawid Brudnicki, Konrad Cieślak, Panejko. Z kilkoma zawodnikami trwają jeszcze rozmowy , jednak nazwisk nie możemy jeszcze ujawnić.

– Czy przyznane 166 tysięcy złotych wystarczy na zbliżającą się rundę ?
– Są to pieniądze zapewniające podstawową działalność klubową. Przypomnę tylko, że klub Olimpia koło to 10 grup trenujących średnio 3 razy w tygodniu po 1,5 h (ponad 250 osób). Przeliczając na jedną osobę jest to kwota około 60 zł. miesięcznie. Czy to dużo? Dla przykładu za naukę tańca (zajęcia 2 razy w tygodniu po 1h) płaci się 120 zł/osobę. Wiem to, bo takie opłaty ponoszę. Zespoły z górnej części naszej IV ligowej tabeli mają większe budżety na utrzymanie tylko drużyny seniorów. My do tego wszystkiego mamy jeszcze drużynę juniora młodszego w lidze wojewódzkiej, gdzie koszta samego transportu oscylują w granicach kosztów IV ligi. Bez dotacji zewnętrznych, sponsorów i ludzi dobrej woli ciężko byłoby prowadzić taki moloch.

– Czy trudno będzie utrzymać się w pierwszej połowie tabeli?
– Z pewnością łatwo nie będzie, ponieważ my nie inwestujemy w pierwszą drużynę, nie ściągamy zawodników z nazwiskami, ale staramy się ażeby 90 % składu stanowili nasi chłopcy. Główny nacisk kładziemy na dzieci i młodzież czego dowodem jest fakt, iż Olimpia koło skupia największą liczbę osób uprawiających tę dyscyplinę spośród klubów funkcjonujących na terenie Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

– Jak wygląda sprawa ogrodzenia, krytej trybuny, toalety?
– Pieniądze na ogrodzenie w budżecie miasta na 2014 rok są zarezerwowane i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami mamy nadzieję, że MOSiR wykona pracę do pierwszego meczu ligowego i będziemy bez żadnych problemów mogli grać przed własną publicznością. Na temat krytej trybuny czy toalet musi pan rozmawiać z MOSiR-em. MKS Olimpia jest jedynie użytkownikiem obiektu.

– Dziękuję za rozmowę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526