Gm. Kościelec: Uratowali zdesperowaną kobietę

Autor: kurier-kolski.pl | 25.01.2014

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole uratowali 32-letnią kobietę z Gm. Kościelec, która mając 2 promile alkoholu usiłowała wskoczyć do lodowatego stawu. Doszłoby do tragedii, gdyby nie szybka reakcja dzielnicowych.

 

Dwaj dzielnicowi kolskiej komendy: mł. asp. Tomasz Szymankiewicz oraz st. sierż. Przemysław Wojciechowski otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów w Gminie Kościelec  pijana matka sprawuje opiekę nad dzieckiem.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce interwencji zastali 32-letnią kobietę, która opiekowała się sześcioletnią córką mając ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przy asyście  funkcjonariuszy pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej podjął czynności zmierzające do przewiezienia dziecka do Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego.

Pijana kobieta podczas interwencji wybiegła z mieszkania i pobiegła nad pobliski staw. 32-latka weszła na kładkę i już miała wskoczyć do lodowatej wody, gdy w ostatniej chwili złapał ją za kurtkę jeden z interweniujących policjantów. Dzielnicowi odsunęli roztrzęsioną kobietę i umieścili w bezpiecznej odległości od stawu.

Mieszkanka Gminy Kościelec została zatrzymana do wytrzeźwienia, natomiast jej córka noc spędziła w Rodzinnym Pogotowiu Opiekuńczym. Dzięki czujności i spostrzegawczości interweniujących policjantów kobieta nie utonęła. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.

Źródło: Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526