Też tak śpiewaliśmy…

Autor: kurier-kolski.pl | 11.01.2014

9 stycznia w Domu Pomocy Społecznej w Kole przy ulicy Poniatowskiego, na zaproszenie Dyrektor Marioli Frankowskiej – Rabsztyn, gościł po raz trzeci zespół ludowo–folklorystyczny „Grzegorzewianki” z Grzegorzewa, który zaprezentował mieszkańcom kolędy i pastorałki oraz wiele innych pieśni i piosenek.

 

Na  występ przybyli zarówno pensjonariusze, którym stan zdrowia pozwalał na swobodne poruszanie się, jak i osoby chore, które personel przywiózł na wózkach. Zaproszony zespół w regionalnych strojach zaprezentował pieśni, które zostały nagradzane gromkimi  oklaskami. Zespołowi towarzyszyła kapela, w skład której wchodzą muzycy grający m.in. na trąbce, skrzypcach i akordeonie. Miłym akcentem był występ  Małgorzaty Stężewskiej, która zaprezentowała swój talent grając na akordeonie. Poza tym, że ładnie gała to jeszcze pięknie jako wokalistka śpiewała, za co mieszkańcy Domu nagrodzili ją gromkimi oklaskami.

„Grzegorzewianki” by osłodzić  gospodarzom codzienne życie, przywiozły ze sobą ciasto oraz słodycze. Gospodarze za to odwdzięczyli się kawą i herbatą. Po przeszło godzinnym koncercie, goście jak i gospodarze zasiedli do wspólnego stołu. Pensjonariusze wspominali dawne czasy mając łzy w oczach.
– Też tak kiedyś śpiewałam – mówi pensjonariuszka domu, Pani Eugenia – Kiedy miałam …dzieścia lat. Teraz jestem wzruszona, gdy słyszę te pieśni. Ale cóż zrobić, „nie wróci już czar młodzieńczych lat…” – cytuje słowa piosenki.


– Żyjemy w dobrych relacjach z „Grzegorzewiankami”
– powiedziała  Dyrektor DPS Mariola Frankowska – Rabsztyn. – Nigdy nam nie odmówiły występów, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. W przyszłym tygodniu wystąpi u nas męski chór kościelny „Fratres” z kolskiego klasztoru OO. Bernardynów.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526