Przez Koło, Kłodawę, Babiak i Przedecz przejdzie Orszak Trzech Króli

Autor: kurier-kolski.pl | 06.01.2014

Dziś 6 stycznia obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego, zwane potocznie Świętem Trzech Króli. Już po raz szósty w tym dniu w całej Polsce, ale także poza nią, ulicami Warszawy oraz 186 innych miast i miejscowości, przejdzie barwny i kolędujący Orszak Trzech Króli. W naszym powiecie po raz pierwszy Orszak przejdzie ulicami Koła, ale także Kłodawy, Babiaka i Przedcza.

6 stycznia 2014 roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 186 miejscowości w Polsce i na świecie już po raz szósty. Odbędzie się w 7 krajach, na 3 kontynentach.

Hasło tegorocznego Orszaku to “Kolędujmy!” – zaproszenie i wezwanie do wspólnego, radosnego śpiewania kolęd, ale także do obchodzenia domów z gwiazdą i turoniem, wystawiania jasełek, budowy szopek. Zwyczaje te sprzyjają świętowaniu wyjątkowego, bożonarodzeniowego czasu między 25 grudnia a 6 stycznia. Zwieńczeniem tego okresu jest Święto Epifanii, Objawienia Pańskiego, potocznie określane jako Święto Trzech Króli.

W naszym powiecie po raz pierwszy Orszak przejdzie ulicami Koła, ale także Kłodawy, Babiaka i Przedcza. W naszych okolicach Orszak Trzech Króli przejdzie również, m.in. przez Konin i Turek.

W stolicy powiatu Orszak wyruszy z kolskiej fary po Mszy św. o godz. 12.00. Pod Ratuszem Miejskim w Kole Trzej Królowie spotkają się z Herodem, aby następnie barwny orszak mógł przejść ulicami: Sienkiewicza, Wojciechowskiego i Blizna do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.

Źródło: www.orszak.org

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Szanowna Pani Miśko Orszak, owszem przeszedł przez całą Polskę, ale w znaczeniu umownym, a tak naprawdę, organizowany był tylko w 180 miejscach w Polsce.
Mogło byc ich więcej , wszystko zależało od inicjatywy władz samorządowych, kościoła, innych miast, miasteczek, czy większych osad, które czuły by się na sile i podjęły by taką inicjatywę zorganizowania takowego orszaku.

Miśka
Miśka
10 lat temu

Jaka to ich inicjatywa?Przeciez to w calym kraju prawie wszedzie sie odbywa.Ten orszak idzie przez calą Polske.

Salamon
Salamon
10 lat temu

Jestem rad i bardzo się cieszę, że Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami naszego Miasta.Dzięki za inicjatywę Władzom Kościelnym i Władzom Miejskim.
Żałuje że w tym czasie nie będzie mnie w Kole.
Myślę że jakieś relacje będą w telewizji osiedlowej

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526