Gm.Grzegorzew: arsenał broni ukryty w pianinie!

Autor: kurier-kolski.pl | 15.01.2014

Kolscy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Grzegorzew, który posiadał w miejscu zamieszkania broń myśliwską i amunicję bez zezwolenia, tytoń bez polskich znaków akcyzy, narkotyki, a także różnego rodzaju części i elementy pochodzące ze skradzionego samochodu osobowego. Dziś już wiemy, że mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

 

Do zatrzymania mężczyzny doszło w zeszłym tygodniu, kiedy to funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole zapukali do jednego z domów w gminie Grzegorzew.  W wyniku działań operacyjnych wydziału kryminalnego, policjanci byli przekonani, że w mieszkaniu przechowywane są narkotyki, jednakże okazało się, że młody mężczyzna posiada również kilka innych rzeczy nielegalnych.

Wykonujący czynności policjanci w mieszkaniu znaleźli kilkanaście foliowych opakowań tytoniu bez znaków akcyzy o łącznej wadze ponad 8 kilogramów, a także około gram marihuany.

Lecz najbardziej zaskoczyło wszystkich to, co znajdowało się w … pianinie stojącym w jednym z pomieszczeń. W instrumencie muzycznym 25-latek ukrył pięć sztuk broni palnej, na którą nie posiadał wymaganego zezwolenia. Policjanci zabezpieczyli trzy sztucery, dwie sztuki broni myśliwskiej dwulufowej oraz około 130 sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru.

Na dodatek  zatrzymany mężczyzna w pomieszczeniach gospodarczych posiadał części i elementy z auta, które zostało skradzione w kwietniu 2013 roku na terenie Warszawy. Zabezpieczone części samochodowe pochodziły z Volkswagena Golfa wyprodukowanego w 2012 roku.

W dniu wczorajszym wobec 25-latka Sąd Rejonowy w Kole na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mieszkaniec gminy Grzegorzew będzie miał dużo czasu na przemyślenia tym bardziej, że był już wcześniej karany za kradzieże i posiadanie narkotyków.

Kolscy policjanci przedstawili zarzuty także 23-letniemu bratu mężczyzny, który przyznał się do posiadania środków odurzających.  Młodszemu z braci grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Starszy natomiast może spędzić za kratkami nawet 10 lat.

Źródło: Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
prawda
prawda
10 lat temu

a taki ucztiwy trzeci sportowiec koła wrescie prawda wyszła na jaw pozostał jeszcze pracownik U.M

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526