Cysterna zsuwała się z wału na Zamkowej w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 08.01.2014

Do niecodziennego wydarzenia doszło dziś na ul. Zamkowej w Kole. Chwile prawdziwej grozy przeżył kierowca wielkiej cysterny z mlekiem, którego nawigacja  błędnie wprowadziła na wał ziemny idący w stronę kolskiego zamku. W pewnym momencie grunt zaczął się usuwać spod kół, a blisko 30-tonowy kolos niebezpiecznie zaczął przechylać się w stronę rzeki.

 

O tym, że nawigacja nie zawsze ma rację, a przy jej używaniu należy posługiwać się również wyobraźnią, przekonał się kierowca ciężarówki-cysterny, który w Kole na rondzie przy ul. Poniatowskiego zamiast skręcić w ulicę Bł. Bogumiła, w kierunku na Brudzew, skręcił w przeciwległą ulicę Zamkową.

W konsekwencji kolos ze Słupska (Województwo Pomorskie) wiozący 24.000 litrów mleka wjechał na prowadzący do kolskiego zamku wał ziemny idący wzdłuż rzeki Warty. Po około 100 metrach grunt nie wytrzymał naporu cysterny i koła zaczęły brnąć coraz głębiej, a ciężarówka niebezpiecznie przechylać w stronę głębokiego koryta rzeki. Wystraszony kierowca wezwał przez komórkę pomocy dzwoniąc do macierzystej firmy w Słupsku.

Na miejsce przyjechała Policja i Straż Miejska, a potem także kolejny samochód z pustą cysterną. Rozpoczęło się przepompowywanie mleka, bo tylko tak można było zmniejszyć ciężar wozu i wyprowadzić go z opresji. Kierowca ciężarówki zapytany jak doszło do tego, że pojechał w złym kierunku i wjechał na wał rzeki Warty powiedział, że nie wie jak to się stało. „Chwila nieuwagi, a potem ciężki problem…” – stwierdził.

Ulica Zamkowa przez wiele godzin, gdy trwała akcja wyciągania samochodu, była całkowicie zablokowana dla ruchu innych pojazdów.

Redakcja dziękuje naszemu Czytelnikowi, Panu Jackowi, za informację o tym zdarzeniu.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
zigi
zigi
10 lat temu

Do „mieszkaniec koła”.
1) Koło to nazwa własna,wiec piszemy ją z wielkiej litery.Każdy mieszkaniec Koła powinien o tym wiedziec.
2) W artykule nie jest napisane o „głębokiej rzece Warcie” tylko o „głębokim korycie rzeki”. To nie to sam. Koryto rzeki Warty w tym miejscu umownie wyznaczaja wały przeciwpowodziowe.
Aby się mądrować i zwracac uwagę innym wpierw trzeba samemu być w porządku 🙂

mieszkaniec koła
mieszkaniec koła
10 lat temu

a akurat jestem mieszkańcem Koła. Z Grzegorzewem nie mam nic wspólnego. A jak już ktoś pisze artukuły to niech pisze je rzetelnie a nie robi wielka sensacje i do tego wymyśla rzeczy których nie ma np. głęboka rzeka Warta. Jak już to tam jest „odnoga” rzeki. Prawdziwa rzeka jest między starym miastem a przedmieściem warszawskim 🙂

Miśka
Miśka
10 lat temu

Ty niby 'mieszkaniec koła’ czep sie psiego ogona zlosliwcu.Wracaj do swojego Grzegorzewa bo prawdziwi mieszkancy Koła nie sraja w swoje gniazdo.

mieszkaniec koła
mieszkaniec koła
10 lat temu

aaa i pierwszy raz słyszę żeby samochod można było wyprowadzic z opresji 🙂

mieszkaniec koła
mieszkaniec koła
10 lat temu

yyyy by spadł do głebokiej rzeki?? tam akurat nie ma rzeki. jest parę metrów dalej i raczej nie jest głęboka haha

Michał K
10 lat temu

Kurier Kolski jest w ogóle szybki w przekazywaniu wszystkich informacji 🙂 pozdrawiam redakcje Kuriera Kolskiego

Miśka
Miśka
10 lat temu

Jak by zjechal do Warty to mielibysmy biala wode przez kilka dni hihi

Anonimowo
10 lat temu

to się nazywa szybka wiadomość tak trzymać p. dziennikarzu

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526