CBŚ rozbiło gang i aresztowało w Kole 8 osób!

Autor: kurier-kolski.pl | 16.01.2014

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego (CBŚ) oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA) Komendy Głównej Policji przeprowadzili w Kole skoordynowaną akcję aresztowania 8 osób tworzących zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się głównie w sutenerstwie i stręczycielstwie. Szajka więziła i zmuszała do prostytucji młode kobiety.

 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Poznaniu oraz policjantami Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA) KGP przeprowadzili wspólną realizację wymierzoną przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie powiatu kolskiego. W sumie zatrzymali 8 osób, które miały na swoim koncie czerpanie korzyści z prostytucji i wymuszenia rozbójnicze. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z informacji zebranych przez Centralne Biuro Śledcze wynikało, że na terenie powiatu kolskiego od jakiegoś czasu działała zorganizowana grupa przestępcza, która specjalizowała się w stręczycielstwie i sutenerstwie. Rozpracowaniem szajki zajęli się policjanci CBŚ wspólnie z prokuratorami Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

Z ustaleń śledczych wynikało, że grupa zmuszała młode kobiety do uprawiania prostytucji i czerpała z tego korzyści. Oprócz tego rozpracowali także schemat szajki, która składała się z jednej osoby, która była jej filarem i kilkunastu członków o różnym stopniu zhierarchizowania. Grupa była bardzo hermetyczna, szefostwo było również powiązane towarzysko i rodzinnie – te czynniki utrudniały pracę funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, ale dokładna i skrupulatna praca pozwoliła w końcu na dokładne jej rozpracowanie.

Kolejnym krokiem było już tylko silne i celne uderzenie. Policjanci CBŚ wspierani przez kolegów z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu dokonali wejść na kilka adresów w Kole w tym samym czasie. W sumie policjanci zatrzymali 8 członków grupy, w tym kierującego oraz jego najbliższego współpracownika. Wszystkie lokale w których dokonano zatrzymań zostały dokładnie przeszukane i w toku czynności funkcjonariusze zabezpieczyli majątek o łącznej wartości ponad 300 tysięcy złotych.

Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu w stosunku do wszystkich zatrzymanych skierowała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do nich i wszystkie 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

Źródło: policja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Narescie Nalezalo mu sie

vicek
9 lat temu

A może by tak CBŚ zainteresowało się właścicielem kantorka walut
co wykupuje w Kole wille bloki i pustostany oraz działki budowlane.
Ciekawe że policja tego nie widzi? Robią wielkie interesy chyba nie na skupie walut?

xyz
xyz
9 lat temu

A wydawalo mi sie że Koło to takie spokojne miasteczko.

tpmu
tpmu
9 lat temu

chłopaki czekamy na was!!!!!

sławek....don corleone
sławek....don corleone
9 lat temu

to sobie posiedzisz

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526