CBŚ rozbiło gang i aresztowało w Kole 8 osób!

Autor: kurier-kolski.pl | 16.01.2014

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego (CBŚ) oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA) Komendy Głównej Policji przeprowadzili w Kole skoordynowaną akcję aresztowania 8 osób tworzących zorganizowaną grupę przestępczą specjalizującą się głównie w sutenerstwie i stręczycielstwie. Szajka więziła i zmuszała do prostytucji młode kobiety.

 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Poznaniu oraz policjantami Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA) KGP przeprowadzili wspólną realizację wymierzoną przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie powiatu kolskiego. W sumie zatrzymali 8 osób, które miały na swoim koncie czerpanie korzyści z prostytucji i wymuszenia rozbójnicze. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z informacji zebranych przez Centralne Biuro Śledcze wynikało, że na terenie powiatu kolskiego od jakiegoś czasu działała zorganizowana grupa przestępcza, która specjalizowała się w stręczycielstwie i sutenerstwie. Rozpracowaniem szajki zajęli się policjanci CBŚ wspólnie z prokuratorami Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

Z ustaleń śledczych wynikało, że grupa zmuszała młode kobiety do uprawiania prostytucji i czerpała z tego korzyści. Oprócz tego rozpracowali także schemat szajki, która składała się z jednej osoby, która była jej filarem i kilkunastu członków o różnym stopniu zhierarchizowania. Grupa była bardzo hermetyczna, szefostwo było również powiązane towarzysko i rodzinnie – te czynniki utrudniały pracę funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, ale dokładna i skrupulatna praca pozwoliła w końcu na dokładne jej rozpracowanie.

Kolejnym krokiem było już tylko silne i celne uderzenie. Policjanci CBŚ wspierani przez kolegów z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu dokonali wejść na kilka adresów w Kole w tym samym czasie. W sumie policjanci zatrzymali 8 członków grupy, w tym kierującego oraz jego najbliższego współpracownika. Wszystkie lokale w których dokonano zatrzymań zostały dokładnie przeszukane i w toku czynności funkcjonariusze zabezpieczyli majątek o łącznej wartości ponad 300 tysięcy złotych.

Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu w stosunku do wszystkich zatrzymanych skierowała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do nich i wszystkie 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

Źródło: policja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Narescie Nalezalo mu sie

vicek
10 lat temu

A może by tak CBŚ zainteresowało się właścicielem kantorka walut
co wykupuje w Kole wille bloki i pustostany oraz działki budowlane.
Ciekawe że policja tego nie widzi? Robią wielkie interesy chyba nie na skupie walut?

xyz
xyz
10 lat temu

A wydawalo mi sie że Koło to takie spokojne miasteczko.

tpmu
tpmu
10 lat temu

chłopaki czekamy na was!!!!!

sławek....don corleone
sławek....don corleone
10 lat temu

to sobie posiedzisz

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526