Bal karnawałowy w Bibliotece

Autor: kurier-kolski.pl | 29.01.2014

W przedostatni piątek stycznia w Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole odbył się prawdziwy bal karnawałowy w klimatach przygód powieści kryminalnych.

 

Motywem przewodnim imprezy była  powieść  „Czarny Maciek i wenecki starodruk”. Uczestnicy spotkania  – przebrani za policjantów i detektywów  – rozpoczęli wspólną zabawę od głośnego czytania fragmentu książki  stanowiącej  cykl powieści  detektywistycznych Dariusza Rekosza o przygodach Maćka Czernego . Książka wywarła  na uczestnikach niesamowite wrażenie  i prosili o przeczytanie  jej do końca, a przygoda Czarnego Maćka i jego przyjaciela Pawła,  zwanego Kisielem,  liczy ponad 200 stron!  Bibliotekarce, która przewidziała na ten wieczór także inne atrakcje, z trudem przyszło przekonanie młodych stróżów prawa do kontynuowania  lektury książki w domu.

W dalszej części programu młodzi detektywi,  posługując się mapą biblioteki,   trafili do miejsca, w którym ukrywał się niebezpieczny przestępca… Poddali ujętego plastycznej resocjalizacji … Wykazując się dużą spostrzegawczością, tworzyli  także portret pamięciowy  tajemniczej, rudowłosej dziewczynki. Jak się okazało, poszukiwaną była  Pippi Langstrump… Dzięki dobrze wypracowanej orientacji  doskonale radzili sobie z przejściem przez skomplikowane labirynty.

Po wytężonej pracy umysłowej odpoczęli przy słodkim  poczęstunku.  Aby  wykazać swoje fizyczne umiejętności, wzięli też udział w zabawach z chustą Klanzy i tunelem.  Na zakończenie oblegali regał z powieściami przygodowo-kryminalnymi (część  z literą R) i zabrali do domu wszystkie książki Dariusza Rekosza, które aktualnie stały na półce.

Tekst i foto: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526