Pierwszy Marsz Powstania Wielkopolskiego w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 30.12.2013

W ostatnią grudniową niedzielę 2013 roku, w 95.rocznicę Powstania Wielkopolskiego, odbył się w Kole pierwszy Marsz Powstania Wielkopolskiego. Na zbiórce koło Szkoły Podstawowej Nr 1 zebrali się uczestnicy tej manifestacji patriotycznej – ponad 200 osób. Po drodze dołączali jednak inni tak, że wszystkich maszerujących ostatecznie było około 250.

 

Połowa uczestników marszu niosła flagi w biało – czerwonym kolorze oraz flagi powstańcze.  W czasie przemarszu  skandowano hasło m.in.  „Cześć i chwała bohaterom”„Powstańcy dzięki za wolność”.

Po dojściu przed Ratusz do zebranych przemówił przedstawiciel Wielkopolskich Patriotów Patryk Tomczyk,  który powiedział, m.in. – Nie wolno nam zapominać o tych, którzy za nas oddali swe życie. Postaramy się, aby następne pokolenia nie zapomniały o tych bohaterach. Polska musi być wolna i niepodległa. Po tych słowach przybyli odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego i przeszli pod pomnik znajdujący się obok Zalewu rzeki Warty i tam poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Marsz zorganizował „Kongres Nowej Prawicy”,  „ FC  KOŁO”,  „Pozytywna Wielkopolska”.  Kolski Marsz wsparli koledzy z Konina, którzy nadawali ton manifestacji. Kwiaty pod pomnikiem składali oprócz organizatorów delegacje z Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, Klubu „Gazety Polskiej”, przedstawiciele władz miasta i Rady Miejskiej, oraz Wielkopolscy Patrioci. Marsz pilotowali kolscy policjanci. Przebiegł on w spokojnej atmosferze.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
xyz
xyz
10 lat temu

Popieram gala.Radni juz od kilku miesiecy chodza po osiedlach po ludziach po domach zeby znow ich wybrac.Wczesniej ich nie bylo bo nie mieli czasu dla nas.Zajmowali sie podwyzszaniem sobie wyplat i zadluzaniem miasta a nas mieli gleboko w … poważaniu. Teraz my ich bedziemy miec bardzo gleboko w …..

gal
gal
10 lat temu

Zbliżają się wybory więc władze wyszły na ulicę się pokazać i prosić o głos wyborców. Mojego na pewno nie dostaną, za żadną cenę.

piesek_leszek
piesek_leszek
10 lat temu

A mnie kojarzy to soie z wymarszem pochodow 1 majowych spod szkoly nr 1.Co wy na to?

pieknie
pieknie
10 lat temu

Piekna idea i piekne uczczenie takiej chwalebnej rocznicy.Musimy pamietac o naszej historii i przekazywac ją naszym dzieciom.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526