Opłatek „Olimpii Koło”

Autor: kurier-kolski.pl | 09.12.2013

W restauracji Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „Olimpia” Koło zorganizował spotkanie opłatkowe dla zawodników, działaczy, sponsorów i gości. Na spotkanie przyjechał Michał Wasik – wiceprezes konińskiego OZPN, Robert Nadygrodkiewicz – członek prezydium KOZPN i  Grzegorz Pietrzak – przewodniczący Kolegium Sędziów KOZPN. Korzystając z okazji podsumowano miniony rok piłkarski. Były życzenia i prezenty.

 

Spotkanie podzielono na dwie części. W pierwszej działacze spotkali się z młodocianymi zawodnikami, których było ponad 180 osób. Przed rozpoczęciem wieczerzy do młodych adeptów sztuki piłkarskiej przemówił prezes Przemysław Galiszkiewicz dodając im otuchy, życząc dużo sukcesów na niwie sportowej oraz zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla nich i ich rodzin.

Michał WasikWiceprezes OZPN Konin i członek zarządu WZPN Poznań, zabierając głos powiedział m.in.: – Należy cieszyć się z tego, że tak zagospodarowaliście tych najmłodszych. Jesteście przodującym klubem pod tym względem w okręgu konińskim. Zajmowane przez tych młodych piłkarzy lokaty świadczą o dobrej pracy w klubie. Na pewno jest  to też zasługą rodziców, którzy w miarę możliwości wspierają klub. Życzę wam żebyście wyrośli na następcę Lewandowskiego i Błaszczykowskiego.

Obecnie jest w klubie 10 sekcji piłkarskich są to: grupa naborowa I, grupa naborowa II, żaki, orliki, młodzik starszy I, młodzik starszy II, trampkarz młodszy, trampkarz starszy, junior młodszy i seniorzy. Łącznie piłkarska kadra MKS Olimpii Koło liczy ok. 250 piłkarzy, co jest efektem pracy ostatnich 7 lat działaczy i trenerów. Najlepsi piłkarze z każdej grupy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci  bonu 100 zł  na sprzęt sportowy. Mało tego, każdy młody piłkarz otrzymał kalendarz na rok 2014 i kubek z logiem klubowym oraz zdjęciem swojej drużyny,  co sprawiło ogromną frajdę każdemu dziecku.

Następnie dzieci i młodzież, podtrzymując tradycje narodowe, podzielili się opłatkiem. Najwięcej było słychać życzeń typu: „oby omijały cię kontuzje”. Młodzież i dzieci (których odebrali rodzice)  po przełamaniu się opłatkiem i spożyciu posiłku wigilijnego rozeszli się do domów.

Ich miejsce zajęli seniorzy, juniorzy, działacze, członkowie zarządu, trenerzy i sponsorzy oraz zaproszeni goście, m.in. vice starosta kolski Marek Banaszewski.

Spotkanie opłatkowe seniorów rozpoczął krótkim przemówieniem Przemysław Galiszkiewicz podsumowując miniony rok, życząc wszystkim równie udanego nowego 2014 roku.
– Uważam, że obecny rok był bardzo korzystny dla kolskiej Olimpii. Pocieszającym objawem jest fakt, że w drużynie seniorów grają wszyscy wychowankowie klubu, którzy przeszli z grupy juniorów. Pomimo tego, że zajmujemy 12. miejsce, jestem pełen optymizmu. Wierzę w chłopców, którzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Następnie wyróżniono najlepszego zawodnika drużyny juniorów i rozdano tej drużynie małe upominki. Trenerzy drużyn młodzieżowych podziękowali Jarkowi Kawce za wieloletnią pracę i wkład włożony w rozwój i popularyzację piłki dziecięcej i młodzieżowej. Z łzą w oku Jarek podziękował wszystkim za ostatnie lata współpracy i ten mile spędzony czas w kolskiej Olimpii, zaznaczając:  – Dla mnie największą nagrodą i wyróżnieniem za te 8 lat działalności w klubie  jest 250 dzieci, młodzieży i osób dorosłych uprawiających piłkę nożną.

Następnie przełamano się opłatkiem składając sobie życzenia. Potem wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Było wiele wspomnień, ciekawych opowiadań, planów na przyszłość.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nuadicicy
nuadicicy
2 lat temu
nuadicicy
nuadicicy
3 lat temu

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526