Konkurs o Mieście Kole rostrzygniety

Autor: kurier-kolski.pl | 17.12.2013

Dziewiąta edycja Konkursu Wiedzy Historycznej o Mieście Kole odbyła się w dniu 12 grudnia b.r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kole. W związku ze 150-tą rocznicą wybuchu powstania styczniowego, dziesięć z trzydziestu pytań poświęcono Ziemi Kolskiej w okresie trwania zrywu narodowego.

 

W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Koło, oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Świętego Mikołaja.
Konkurs organizują Muzeum Technik Ceramicznych w Kole oraz Urząd Miejski w Kole. Uczniowie startują w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów.

Tegorocznymi zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali:
1.    Hubert Walczak, Szkoła Podstawowa nr 5
2.    Natalia Nowowiejska, Szkoła Podstawowa nr 3
3.    Nicole Gołdyn, Szkoła Podstawowa nr 2

W kategorii gimnazjów najlepsi byli:
1.    Justyna Kotarska, Gimnazjum Nr 2
2.    Klaudia Andrzejewska, Gimnazjum Nr 3
3.    Patrycja Walczak, Gimnazjum Nr 2
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 3, a w kategorii gimnazjów Gimnazjum Nr 2. Zwycięskie szkoły zdobyły Puchar Burmistrza Miasta Koła oraz książki do szkolnej biblioteki. Każdy z uczestników oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Małej Ojczyzny, a tym samym rozbudzanie więzi emocjonalnej młodego pokolenia z ich miastem.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczniom i ich opiekunom za udział, a gospodarzowi tegorocznego konkursu – Szkole Podstawowej nr 3, za miłe i ciepłe przyjęcie.

Źródło: MTC w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526