„Nic dwa razy”, czyli konkurs recytatorski rozstrzygnięty

Autor: kurier-kolski.pl | 26.11.2013

W konkursie „Nic dwa razy” poświęconym Wisławie Szymborskiej, zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole, uczestniczyli uczniowie: Zespołu Szkół nr 1 w Kole, Gimnazjum w Grzegorzewie oraz Gimnazjum Nr 2 w Kole. Laureatką konkursu została Oliwia Sobczak z Zespołu Szkół nr 1 w Kole.

 

Zadaniem jakie postawiono przed młodymi recytatorami było przygotowanie  prezentacji składającej  się  z dwóch wierszy Wisławy Szymborskiej: narzuconego przez organizatora  „Nic dwa razy” oraz dowolnego utworu, wybranego przez uczestnika konkursu (wśród wierszy znalazły się: Życie na poczekaniu, Podziękowanie, Miłość od pierwszego wejrzenia, Niektórzy lubią poezję, Przyjaciołom, Kot w pustym mieszkaniu, Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej, Muzeum).

Jury  (przewodnicząca  – Zofia Janiszewska;  członkowie – Aleksandra Gurlaga i Anna Pietruszka) oceniało dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Laureatką konkursu została Oliwia Sobczak z Zespołu Szkół nr 1 w Kole.

Źródło: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526