Wypadek w Kiejszach

Autor: kurier-kolski.pl | 28.10.2013

W miejscowości Kiejsze (Gm. Babiak) doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego, w którym zderzył się Citroen Jumper oraz osobowe Audi A-4.

 

W Audi podróżowały trzy osoby, które opuściły pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. W Citroenie podróżowały dwie osoby, kierowca także opuścił samochód przed przybyciem ratowników, natomiast druga osoba była uwięziona w środku.

Ratownicy przy użyciu sprzętu hydraulicznego uwolnili poszkodowaną kobietę i przekazali zespołowi pogotowia. Wszystkim uczestnikom wypadku pomocy medycznej udzielili ratownicy pogotowia, którzy przybyli przed zastępami Straży Pożarnej.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec LPR. Ratownicy przygotowali lądowisko i asystowali przy lądowaniu. W pojazdach odłączono akumulatory. Zneutralizowano płyny eksploatacyjne pojazdów.  Straty wyniosły około 25.000 zł.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem ciężarowym Citroen Jumper 53-letni mieszkaniec Gminy Babiak, jechał od strony Koła w kierunku miejscowości Bugaj. W rejonie skrzyżowania w miejscowości Kiejsze 53-letni kierowca wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka Audi A-4. W wyniku czołowego zderzenia pojazdów kierowca Audi został przetransportowany śmigłowcem medycznym do szpitala w Łodzi, natomiast pozostali uczestnicy wypadku, tj. kierowca i 52-letnia pasażerka Citroena oraz dwóch pasażerów Audi w wieku 17 i 20 lat, zostali przewiezieni do szpitala w Kole.

Źródło: KPPSP oraz KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526