Wielkopolska Liga Juniorów Młodszych

Autor: kurier-kolski.pl | 29.10.2013

Poniżej prezentujemy krótkie relacje z wynikami spotkań drużyn młodzieżowych MKS Olimpia Koło w dniach 26-27 października 2013 r. Jak widać młodzi kolscy sportowcy radzą sobie całkiem dobrze.

MKS Olimpia Koło – KKS 1925 Kalisz  2-0

Drużyna Juniora Młodszego Olimpii  trenera Tomasza Kowalskiego pokonała na własnym stadionie w Kole ekipę  KKS Kalisz 2-0.
Po spotkaniu trener Tomasz Kowalski powiedział:  – Mecz był ciekawym i emocjonującym widowiskiem sportowym. Drużyna z Kalisza  była równorzędnym przeciwnikiem, a o końcowym sukcesie mojej drużyny zdecydowały ambicja i wola zwycięstwa.
Warte podkreślenia jest to , ze od 50. minuty drużyna z Koła grała w osłabieniu , gdyż  kolejną żółtą kartką (w konsekwencji czerwoną)  otrzymał strzelec jednej z bramek Jan Iwulski.
Skład Olimpii: Szymański Łukasz, Urbaniak Rafał, Kowalski Kacper, Cieślak Konrad, Głuszkowski Wiktor, Iwulski Jan, Gołdyn Igor, Nowak Dawid, Śniegowski Marcin, Kubicki Arkadiusz, Krysiak Kamil.
Grali również: Brudnicki Dawid, Zbierski Krystian.
Bramki: Iwulski Jan-25 min., Krysiak Kamil– 80 min. (rzut karny).

Remis Trampkarza Młodszego z Turem Turek

Drużyna trampkarza młodszego trenera Jacka Czaplewskiego rozegrali wyjazdowe spotkanie z Turem 1921 Turek i zakończył się podziałem punktów 2:2.  Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, pełnym emocji i sytuacji podbramkowych.
Bramki zdobyli:  Filip Kołodziejek 5 min, Kacper Kubicki 60 min.
Skład zespołu: Bąkowski Michał, Gatrzkie Kacper, Mazur Kamil, Kaźmierczak Herbert, Robak Patryk, Kubicki Kacper, Spławski Jakub, Pusty Paweł, Trębacki Szymon, Stemplewski Adam, Świderski Sebastian, Chmiel Igor, Kołodziejek Filip, Kozajda Adam, Stolarczyk Bartłomiej.
Dla Adama Kozajdy był to pierwszy mecz w tej grupie wiekowej trampkarza młodszego. Adamowi życzymy sukcesów w grze w piłkę nożną. Jego debiut należy uznać  za udany.

Kolejne zwycięstwo Trampkarza Starszego
UKS Hagard Strzałkowo – Olimpia Koło  1:6

Trener Piotr Górski po meczu zaakcentował: –  Mecz nie był jednostronnym widowiskiem. Zespół ze Strzałkowa wysoko postawił poprzeczkę, ale tylko do przerwy gdzie wynik brzmiał 1:1. Druga połowa to już wyraźna przewaga naszego zespołu, co udokumentowaliśmy strzeleniem kilku bramek. Na uwagę zasługuje dobra gra Damiana Grabowskiego, który wyrasta na wysokiej klasy piłkarza. Niedługo pierwsza drużyna będzie miała z niego pociechę. Jest bramkostrzelny i wie co zrobić z piłką  polu karnym.
Skład zespołu: Stegienta PiotrKozajda Michał , Grochulski Bartosz, Brudnicki Jakub, Cudaków Szymon  –  Remisz FilipBudynek Paweł, Cieślak Marek, Chruścielski IgorGrabowski Damian , Zduńczyk Patryk.
Grali również: Majtka Eryk, Cieślak Kacper Groblewski Norbert, Lewandowski Konrad, Krawczyk Adam.
Bramki strzelili: Damian Grabowski  – 4, Igor ChruścielskiPaweł Budynek – po 1.

DERBOWY POJEDYNEK MŁODZIKÓW STARSZYCH

W poniedziałek 28 października na stadionie MOSiR  w Kole odbył się mecz ligowy w ramach rozgrywek KOZPN Młodzików Starszych pomiędzy drużynami Olimpii I i Olimpii II.
Wynik spotkania to zwycięstwo drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Krzyżanowskiego w stosunku bramkowym 3-0.
Barwy zwycięskiej drużyny reprezentowali: Bartosik Szymon, Szurgot Klaudiusz, Górniak Kacper, Przybylski Michał, Kowalski Jakub, Wawrzyniak Szymon, Kazimierski Sebastian, Fret Bartosz, Madalińsjki Kacper, Ossowski Olaf, Sujewicz Jakub, Jankowski Dominik, Karbowy Patryk, Maciejewski Szymon, Czarnecki Sebastian, Jaroszewski Krystian.
Bramki zdobyli: Bartosz Fret –2, Kowalski Kacper– 1.